in

Yeni Yılda Yeni Spor Hedefleri

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte pek çok insan, kişisel hedeflerine yönelik planlar yapmaya başlıyor. İnsanların bunu yapmaktaki en büyük amacı, yıl sonunda kendilerini görmek istedikleri kişi olabilmek. Pek çok insan yılbaşında bu planları yapsa da çok az sayıda kişi hedefledikleri noktaya ulaşabiliyor. Bunun en temel sebebi de planı yapmaktansa uygulamanın daha önemli olması. Yapılan araştırmalar, genellikle sene başında planların yapıldığını fakat daha birkaç ay geçmişken hemen pes edildiğini gösteriyor. Gelişimin en temel unsurunun ne olduğuna bakıldığı zaman ise azim ve kararlılık karşımıza çıkıyor. Kararlı bir şekilde planlarını uygulamaya devam eden kişiler, yılın sonunda istedikleri noktaya geliyor. Bu da onlar için en büyük hediye oluyor.

Yeni Yılda Yepyeni Bir Sen

Yeni yılda kişisel hedeflere yönelik hazırlanan planların çoğunda sağlıklı yaşamla ilgili hedefler bulunuyor. Bu doğrultuda pek çok insan, yeni yılda spora başlamayı, kilo vermeyi ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmayı hedefleri arasına yazıyor. Hedef belirlenip karar verildikten sonra en çok zorluk yaşanan aşama ise alınan kararları hayata geçirmek oluyor.

Maalesef ki uygulamaya geçmeyen planlar ise hiçbir zaman değişim yaratamıyor. Her şeyde olduğu gibi bu konuda da en çok zorluk çekilen kısım başlangıç kısmı. İlerleyen süreçte, yaptığınız planların sonuçlarını da görmeye başlayacağınız için motive olup süreci ilerletmek kolaylaşıyor, fakat önemli olan o noktaya kadar azimle ve ısrarla planı uygulamaya devam edebiliyor olmanızdır. Başlangıç kısmında yaşayacağınız zorluğu en düşük seviyeye indirebilmek için ise hedeflerinizi koyarken bilinçli olmanız gerekiyor. Genellikle anlık hırslarla çok büyük adımlar atmak sürekliliği engelliyor. Bu sebepten ötürü kararlılığınızın en önemli nokta olduğunun farkına varıp küçük ama sürekli atılan adımlarla hedefe doğru ilerlemeniz önem taşıyor.

Bir Ay Sabret, Ömür Boyu Sağlıklı Yaşa

Neredeyse herkes kabul edecektir ki, bir insan için en önemli olgu sağlıktır. Sağlığını kaybeden insanlar bunun önemini daha da iyi anlıyor. Bu sebepten ötürü yeni yıla girerken spora başlamak ve kilo vermek gibi sağlıklı yaşam yönünde yaptığınız planlar, hayatınız hakkında vermiş olduğunuz en önemli kararlar arasında yer alıyor. Yapılan çalışmalara göre bir insanın yeni bir duruma adapte olması için gereken süre 21 gündür.

yeni yılda

Bu ilk 21 gün biraz zorlu olsa da, 21 günü atlattıktan sonraki kısım çok daha kolay ilerliyor. Arzu ettiğiniz vücuda ulaşabilmek için düzenli bir beslenme ve spor programı uygulamanız şart. Dilerseniz profesyonellerden de yardım alarak sizin için en doğru spor programını ve beslenme programını oluşturabiliyorsunuz. Eğer bunu tercih etmezseniz, internetten yaptığınız araştırmalar ile kendinize uygun bir programı rahatlıkla hazırlayabiliyorsunuz. Kararınızı verip planınızı yaptıktan sonra hedeflerinize ulaşabilmek için artık bunları uygulamanız gerekiyor.

Durma, Harekete Geç 

Motivasyonunuzu kaybettiğinizde olmak istediğiniz o kişiyi aklınıza getirin. Zayıflamış şekillenmiş ve daha sağlıklı yaşayan bir siz… Eğer planınıza sadık kalıp hedeflediğiniz noktaya gitgide yaklaşırsanız, göreceksiniz ki beklediğinizden de büyük değişimlerle karşılaşıyorsunuz. Vücudunuzda oluşturduğunuz değişim günlük hayatınıza da yansıyor. Sağlıklı bir yaşam tarzına geçtiğiniz için çok daha enerjik hissediyorsunuz.

yeni yılda

Ayrıca vücudunuzu şekillendirmenin de verdiği öz güven ile adımlarınızı çok daha sağlam atıyorsunuz. Yeni yılda spora başlamak gibi bir karar almanın en büyük avantajlarından biri de sporun insanı stresten uzaklaştırması ve disipline sokmasıdır. Bu sebepten ötürü spor yapmanın yaşantınızdaki diğer alanlarda yarattığı etkiyi de kısa sürede görüyorsunuz. Spora başlamanızla beraber sosyal yaşantınız ve iş yaşantınız da yoluna giriyor.

Siz de küçük adımlarla büyük değişimler yaratmak amacıyla spora başlayıp istediğiniz vücuda ve yaşam tarzına ulaşmaya karar verdiyseniz, Barcin.com‘dan eksiklerinizi tamamlayıp değişime hazır hale gelebilirsiniz. Unutmayın, değişim beyinde başlar!

en kısa sürede göbek eritme

En Kısa Sürede Göbek Eritmek İçin Tavsiyeler

Spordan Önce ve Sonra Nasıl Beslenmeli?