in

Yeni Sezon tenis ayakkabı modelleri ve trendleri

Kısa deparlar, ani manevralar, yanal duruşlar ve seri hareketlerin sıklıkla uygulandığı bir spor türü olan tenis, kortlarda atletik performansını sergilemek isteyenler için ideal bir aktivite olarak tanımlanıyor. Sıkı bir disiplin ve öz güven gerektiren spor, özel tenis ayakkabıları ve tenis ayakkabı modelleri sayesinde daha keyifli ve yüksek performansta oynanabiliyor.

İlk tenis ayakkabıları, kanvas ve deri malzemeden yapılırken 1900’lü yılların başında bu spora özgü ayakkabılar, daha şık ve fonksiyonel bir yapıya kavuşuyor. Bugün tenis ayakkabıları, yeni nesil teknolojileri ile pek çok spor tutkununun beklentilerine mükemmel bir biçimde yanıt veriyor. Koşu ve yürüyüş gibi sporlardan tamamen farklı hareketlerin olduğu teniste, oyun stiline ve zemin yapısına göre doğru ayakkabı seçimi yapmak gerekiyor. Kort tipine uygun olarak alt taban desen özellikleri ile çeşitlenen modeller yanal formda tasarlanıyor. Defansif tenis oyuncuları, kenarları destekli tasarımlara ihtiyaç duyarken servis ve vole oyuncuları ise burun yapısı güçlü ayakkabı modelleri ile kortlarda dinamik hareketler sergiliyor.

İşte 2018/19 sezonunun tenis ayakkabı modelleri ve trendleri:

1. adidas Barricade Club

adidas’ın nitelikli tenis ayakkabısı modellerinden biri olan Barricade Club, fonksiyonel kullanım özellikleri ile beğeni topluyor. Kil zemin için tasarlanmış olan erkek spor ayakkabı modeli, hafif ve nefes alabilen yapısı ile aktivite sırasında rahat bir performans sergilemeye yardımcı oluyor.

tenis ayakkabı modelleri ve trendleri barricade

Yanal hareketleri destekleyen yapısı sayesinde kortlarda hareket kabiliyetini üst seviyeye çıkaran ürün, sade bir stil benimseyenlerin tercihi oluyor. ADITUFF malzeme kullanılarak tasarlanan parmak ucu ve orta ayak bölgesi, servis ve vole gibi hareketlerde sporculara konfor vadediyor. ADIPRENE teknolojisi ekstra yastıklama özelliği gösterirken TORSION orta taban ise zeminde iyi bir tutuş sağlıyor. ADIWEAR dış taban yapısına sahip olan Barricade Club, dayanıklılığı ile uzun süreli kullanıma imkan tanıyor.

2. Nike Air Zoom Resistance

Nike tarafından profesyonel olarak tenis sporuyla ilgilenenlere özel olarak tasarlanan Air Zoom Resistance modeli, yüksek performans beklentisi olanlar için ideal özellikler sunuyor. Novak Djokovic ve Roger Federer gibi ünlü tenisçilerin de tercihi olan tenis ayakkabısı, maksimum dirence sahip taban yapısı ile teniste yaratıcı hareketler sergilemenize yardımcı oluyor.

tenis ayakkabı modelleri ve trendleri nike resistance

Ayak hareketlerine göre şekil alan model, terleme ve neme dayanıklı özellikleri ile dikkat çekiyor. Nike’ın Zoom Air teknolojisi darbelere karşı koruma sağlarken yumuşak bilek ağzı ise sporcuların hareket kabiliyetini üst seviyeye taşıyor. Resistance taban, spor esnasında vücut dengesini koruyor, full kapama sağlayan bağcık yapısı ve deri üst yüzey ise kortlarda şıklığı garantiliyor. Dış hava koşullarına karşı üstün zemin tutuşu gösteren ürün; tie-break, backhand ve forehand gibi önemli hareketlerde kreatif oyunu destekliyor.

3. adidas Approach

adidas’ın tenis ayakkabıları alanındaki uzmanlığını gözler önüne seren Approach modeli, klasik tasarım çizgilerini modern teknolojilerle harmanlıyor. Aşınmaya dayanıklı ADIWEAR dış taban ve sağlam sentetik saya özellikleri ile dikkat çeken tenis ayakkabısı, tenis sporunun ana kuralları baz alınarak geliştiriliyor. Havalandırma özelliği sunan perfore burun ve yan kısım, uzun süreli maçlarda bile ayakların nefes almasını ve kuru kalmasını sağlıyor.

tenis ayakkabı modelleri ve trendleri approach

EVA iç taban ile mükemmel yastıklama gerçekleştiren model, kas ve eklemlerin aşınmasını önlüyor. Ani manevra ve hareketleri kusursuz bir biçimde yumuşatan ayakkabı tabanı, setlerde daha dinamik performans göstermeye yardımcı oluyor. Sade tasarımı ile minimal şıklığı vurgulayan Approach, üç bantlı dizaynı sayesinde zamansız görünümünden ödün vermiyor.

Hızlı hareket etmenin ve kreatif manevraların önemli olduğu tenis sporunda, ideal özelliklere sahip ayakkabılarla performansınızı üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Barcin.com’da dünyaca ünlü markaların yenilikçi teknolojilerle üretilmiş tenis ayakkabı modellerine göz atabilir ve beğendiğiniz ürünü güvenli alışveriş imkanı ile hemen satın alabilirsiniz.

doğa koşusu

Bu Kış Doğa Koşusu İle Forma Girin

İp Atlama ve İp Atlamanın Faydaları

ip Atlama Sporu ve İp Atlamanın Faydaları