in

Yoga App’leri ile Artık Yoga Daha Eğlenceli

Yoga App'leri ile Artık Yoga Daha Eğlenceli

Yoga, anatomi, zihinsel sağlık, iyi uyku, odaklanma, maneviyat, esneklik, denge veya güç için hemen hemen herkesin beklentilerine uygun bir spordur. Çoğu yoga stüdyosu haftada birkaç defalık seanslar için değişen miktarlarda ücretler sunar. Maddiyatın yanı sıra belirli günlerde ve saatlerde gerçekleştirilen yoga dersleri için zaman ayırmak da her zaman mümkün olmayabilir. Oysaki teknolojinin gelişmesiyle birlikte yogaya başlamak için bir stüdyoya kayıt olmaktan çok daha fazlasına sahipsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce yoga uygulaması ile dilediğiniz her yerde ve zamanda yoganın tüm sağlık ve zindelik faydalarını deneyimleyebilirsiniz!

Evde Yoga Yapmak

Evde yoga yapmaya başlamak için tek ihtiyacınız olan mat ve hareket kabiliyetinizi destekleyen özel kadın şort, tayt ve üst gibi kıyafetlerdir. Ancak daha önce bir deneyiminiz yoksa işin püf noktalarını öğrenene kadar yoga eğitmenliği desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada pozlara, pozların isimlerine ve genel yoga terimlerine alışmak için tercih edebileceğiniz sayısız uygulama vardır. Yoga uygulamaları genellikle seviyenize göre antrenman süresini, yoğunluğunu, tarzını ve bazı durumlarda arka plan müziğini seçmenize dahi olanak tanır. Üstelik yoga apartman dairesinde yaşayanlar için komşuları rahatsız etmenize gerek kalmayacak sporlar arasındadır. Havalar güzel olduğunda odanızdan çıkarak bahçenizde, teras veya balkonunuzda da pratiklerinize devam edebilirsiniz.

Evde Yoga Yaparken Size Yol Gösterecek App’ler

Yoga uygulamaları, rutinlerine yogayı dahil etmek isteyen ancak stüdyo derslerine katılmak için zamanı, esnekliği veya bütçesi olmayan herkes için mükemmel bir alternatiftir. Üstelik prenatal olarak bilinen hamile yogası, kundalini, yin, vinyasa ve daha pek çok farklı türde pratikleri deneyebileceğiniz uygulamalar mevcuttur. Genel olarak yoga yaparken size yardımcı olabilecek uygulamaları arıyorsanız iOS ve Android üzerinden ulaşabileceğiniz aşağıdaki App’lerden ilham alabilirsiniz:

  • Yeni Başlayanlar İçin Yoga Mind + Body: Özellikle evde yeni yoga yapmaya başlayanlar için iyi bir alternatif olan Mind + Body seviyeye ve program yoğunluğuna göre önerilerde bulunur. Pek çok kullanıcı sakinleştirici dış ses rehberliği ve rahatlatıcı müzikle bu uygulamayı tercih eder.
  • Nike Training Club: Kullanıcı yorumları değerlendirildiğinde en sevilen uygulamalardan biri de Nike Training Club. Çok çeşitli yoğunluk, stil ve uzunlukları kapsayan uygulamadan çocuk yogası türlerine vinyasaya kadar pek çok seçeneği ücretsiz bulabilirsiniz.
  • Down Dog: Diğer uygulamaların aksine, Down Dog aralarından seçim yapabileceğiniz sınıflar yerine, sizin için otomatik olarak çeşitli pozlar oluşturmak amacıyla filtrelediğiniz tercihleri kullanır. Böylece seviye, program ve türlere göre kişiselleştirmeler yapabilirsiniz.
  • Alo Moves: Tüm dünyada en çok tercih edilen yoga uygulamalarından Alo Moves, ünlü eğitmenlerle başlangıçtan ileri seviyeye kadar yedi farklı stilde eğitimler sunar. Dilerseniz ücretsiz denemeden yararlanarak ücretli sürüm geçiş yapma kararı verebilirsiniz.
  • Daily Yoga: Evde yoga yaparken bir grup dersi etkisi yaşamak istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Giyilebilir teknolojilerle entegre çalışan bu App kilo kontrolünden uyku yönetimine kadar harika bir insan topluluğu ile yoga pratikleri yapmanızı sağlar.
Yoga App'leri ile Artık Yoga Daha Eğlenceli

Evde Yoga İçin İhtiyacınız Olan Ekipmanlar

Yoga, ağır ekipmanlara sahip olmadan da yapabileceğiniz son derece pratik ve etkili bir spordur. Bu nedenle evde yogaya başlamak için fitness salonu oluşturmanıza veya pahalı ekipmanlara yatırım yapmanıza gerek kalmaz. Yoga için ihtiyacınız olan ekipmanları aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

  • Spor Kıyafetleri: Tüm diğer sporlarda olduğu gibi rahat, esnek ve nefes alabilir kadın bra, atlet, tayt ve şort gibi kıyafetlerle evdeki antrenmanlara hazırlanabilirsiniz.
  • Yoga Matı: Kavrama ve rahatlık için tüm yoga türlerini daha etkili bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan yoga matları mutlaka evinizde yer almalıdır.
  • Yoga Bloğu: Sağlam ve kavraması kolay bir destek sağlayan yoga blokları belirli pozisyonların uygulamasını erişilebilir hale getirir.

Yoga için sahip olmanız gereken ekipmanlar stile göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; hamak yogası gibi özel bir alanda çalışmaya başladığınızda bu esnek ve özel ekipmanı koleksiyonunuza dahil etmelisiniz. Seviyeniz ne olursa olsun kadın atlet modellerinden mata kadar ihtiyacınız olan tüm ekipmanları Barcin.com ayrıcalıkları ile satın alarak yoga uygulamalarını indirmeye ve pratik yapmaya başlayabilirsiniz!

Dağ Bisikleti Nedir?

Dağ Bisikleti Nedir?

Köpeğiniz ile Spor Yapmanın Keyifli Yanları

Köpeğiniz ile Spor Yapmanın Keyifli Yanları