in

Yoga Yaparken Neyi, Neden Giymeliyiz?

Spor yaparken dikkat edilmesi gereken detayların başında gelen kıyafetler, vücudun serbest olması gereken anlar için uygun olanların tercih edilmesiyle daha da efektif bir şekilde gerçekleştirilir. Özellikle bol bol esneme üzerine kurulu olan yoga egzersizlerinde, vücudunuzu ne kadar rahat bırakırsanız, o kadar faydasını görürsünüz. Koşu, bisiklet veya tenis gibi sporların aksine, herkesin kendine has kıyafet seçimini yaptığı yoga egzersizleri için bazı kıyafetleri giymek inanın performansınızı arttıracak. barcin.com üzerinden alabileceğiniz yoga egzersizi kıyafetleri kılavuzu hazırladık.

Tayt

Yoga yapanlar arasında en sık tercih edilen kıyafetlerin başında gelen taytların, spora uygun kumaştan yapılmış olmaları birinci önceliğiniz olmalı. Uzun zamandır kullandığınız, penye kumaşlı veya yırtık olan taytlarda, kendinizi rahat hissedemez ve yogaya konsantre olamazsınız. Bacaklarınızı doğru bir şekilde kavrayan, terinizi size belli etmeyen ve yoga yapmanıza engel olmayacak olan taytlar tercih ederseniz, performansınızın olumlu yönde arttığını göreceksiniz. Yoga yaparken hızlı hareket imkanı, uzun süreli esneklik gibi faydaları olan taytları isterseniz tam isterseniz yarım olan modeller arasından seçebilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz bazı modeller:

Nike Power Legend Print Tight

yoga_yaparken_neyi_neden_giymeliyiz_7

Nike Pro Hyperwarm Tight Oil Glitch

yoga_yaparken_neyi_neden_giymeliyiz_4

Nike Pro Hypercool Capri Explode Logo

yoga_yaparken_neyi_neden_giymeliyiz_2

Tişört

Kendinizi en rahat hissettiğiniz tişörtlerinizle spor yaptığınızı düşünecek olursak, yoganın bunlardan biraz daha farklı bir kıyafete ihtiyacı olduğunu söylemeliyiz. Sık sık sabit olarak kalmanız gereken anlarda, üzerinizden düşen, kolunuza veya boynunuza dolanan tişörtler seçmeniz sizin zararınıza olacaktır. Yoga yaparken giyeceğiniz tişörtler üzerinize oturmalı ancak hareketlerinizi kısıtlamamalı. Kısa kollu veya atlet giydiğiniz egzersizlerde, daha rahat hareket ettiğinizi fark etmişsinizdir. Bu tercihlerin yanında sizleri terletmeyen kumaşları da seçerseniz, kusursuz bir şekilde yoga egzersizlerinizi tamamlayabilirsiniz. barcin.com üzerinden de satın alabileceğiniz sayısız tişört ve atlet seçeneği arasından birkaçını aşağıda bulabilirsiniz.

Nike Pro Cool Training Tank

yoga_yaparken_neyi_neden_giymeliyiz_1

Nike Pro Hypercool Top

yoga_yaparken_neyi_neden_giymeliyiz_3

Nike Pro Cool Short Sleeve

yoga_yaparken_neyi_neden_giymeliyiz_8

Bra

Yoga yaparken bazı egzersizlerin çoğunlukla kollar kullanılarak yapıldığını düşünecek olursak, kıyafetlerinizin kol hareketlerinizi kısıtlamamasını sağlamak birinci önceliğiniz olmalı. Bunun için tişört veya atlet gibi genellikle tercih ettiğiniz kıyafetlerin yanı sıra sadece büstiyer giyerek, vücudunuzun serbest kalmasını sağlayabilir ve kol hareketlerinize yoğunlaşabilirsiniz. Aynı zamanda uzun vadede daha serin bir şekilde yapacağınız yoga egzersizleri de, sizin daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Genellikle sporcular için tasarlanmış olan büstiyerler, yoga yaparken de kullanılabilir veya aynı performans elde edilebilir. Kendinize uygun renk ve modelleri barcin.com üzerinden inceleyebilir, sizler için seçtiğimiz bazı modellere ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Nike Pro Classic Swoosh

yoga_yaparken_neyi_neden_giymeliyiz_9

Nike Pro Classic Kaleidoscope Bra

yoga_yaparken_neyi_neden_giymeliyiz_6

Nike Pro Cool Indy

yoga_yaparken_neyi_neden_giymeliyiz_5

Yansın Hepsi! Kolay Yağ Yakma Yolları

Koşuya Hemen Başlamak İçin 11 İkna Edici Neden