in

3D Baskı Spor Ayakkabı Devri Başlıyor

Dünyaca ünlü tüm markalar yeni spor ayakkabı modelleri için ciddi araştırmalar yaparak inovatif geliştimelere imza atıyorlar. Son birkaç senedir sıkça duyduğumuz 3D baskı teknolojisi, şimdi de yeni nesil spor ayakkabıların geliştirilmesi için kullanılmaya başladı.

3D baskı spor ayakkabılar konusundaki geliştirmeleriyle öne çıkan adidas, geçtiğimiz sene ilk 3D baskı ayakkabısı Futurecraft 3D‘nin prototipini paylaşmış ancak çıkış tarihiyle ilgili net bilgi vermemişti. New Balance ise ilk özel üretim 3D baskı koşu ayakkabısını satışa çıkardı bile. 44 adet üretilen New Balance Zante Generate koşu ayakkabısının orta tabanı 3D baskı teknolojisiyle yapıldı.

3D baskı spor ayakkabı teknolojisinin uzun vadede sunacağı en önemli yenilik, kişiye özel ayakkabı tasarımları olacak. Müşterinin ayak ölçülerine, fiziksel özelliklerine ve kullanım alanına göre üretilebilecek 3D baskı spor ayakkabılar yepyeni bir devrin kapılarını da açmış olacak.

new-balance-generate

Henüz prototip aşamasında olsa da hızlı bir şekilde hayatımıza gireceğini düşündüğümüz adidas Futurecraft 3D ise performans ayakkabılarının geleceğine yön verecek. Bir mağazaya gidip kısa bir süre yürüyüş bandında yürüdükten sonra size özel 3D baskı spor ayakkabınız hazır hale gelecek. Yani ayak izinin esnek ve hava alabilen bir kopyası oluşturularak, dakikalar içerisinde kullanıcıya en uyumlu spor ayakkabı hazırlanmış olacak.

adidas-futurecraft-3d

Futurecraft 3D, adidas’ın üretimin tüm alanlarında yenilikçi olma taahhüdünü gösteren Futurecraft serisinin ilk ürünü. Futurecraft girişimi, önümüzdeki aylarda yeni çığır açan tasarımlarını tanıtarak 3D baskı spor ayakkabıların gelişimini gözler önüne serecek.

adidas-futurecraft-3d-02adidas-futurecraft-3d-01

Bir Stadın Kısa Tarihçesi: Mithat Paşa’dan Vodafone Arena’ya

NBA’de Playoffları Başladı