in

Air jordan’dan Japonya’ya destek turnuvası

Air Jordan markası, doğal afetlerle sarsılan Japonya’ya destek verebilmek adına, 28-29 Mayıs’ta Tokyo’da sokak basketbolu turnuvası düzenliyor.

Amerika merkezli olmasına rağmen Japonya’daki deprem ve tsunami felaketlerinden etkilenen insanlara moral vermek ve destek olmak amacıyla düzenlenen turnuva sayesinde, sporun evrensel ve birleştirici yönü gözler önüne seriliyor.

Tokyo’nun 23 bölgesinden 50 basketbol takımı 2 gün boyunca mücadele edecek.  Çeyrek finale kalan son 8 takım ise Air Jordan CP3.IV basketbol ayakkabısının özel üretilmiş Tokyo 23 modelini giyecek. Siyah – gri – sarı renklerden oluşan ayakkabının ön kısmı T23 logosundan oluşan desenlerle kaplı, bileğin yan kısmında ise Jumpman logosu yer alıyor.

Ayrıca Air Jordan V basketbol ayakkabısının Tokyo 23 temalı bir retro versiyonu da üretildi ve Japonya’da satışa sunuldu. T23 Air Jordan V Retro da CP3.IV gibi sarı – gri – siyah –beyaz renklerden oluşuyor. Ayakkabının dilinde jumpman logosu yer alırken, topuğun yan tarafında T23 logosu işlenmiş.

Japon gençlere ve basketbol severlere moral vermek için düzenlenen turnuvada giyilecek tüm formalarda “All For Japan” logosu yer alacak. Turnuva boyunca bağış kutularıyla da felaketten zarar görenlere yardım toplanacak.

FIFA 100 Listesindeki Futbolcular

25 yıl sonra yeniden Air Jordan II