in

Animal Flow Nedir? Vücuda Etkileri Nelerdir?

Animal Flow Nedir? Vücuda Etkileri Nelerdir?

Yıllar geçtikçe trendlerle birlikte günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olan egzersizler de sürekli olarak değişir ve farklı odak noktalarına yönelir. Günümüzde çok sayıda egzersiz programı bulunur. Egzersiz programlarının her biri farklı bir ilerlemeyi, gelişmeyi amaçlayarak istikrarlı bir çalışmaya teşvik eder. Son yıllarda popülaritesi gittikçe artan animal flow isimli egzersiz programı yaygın olarak tercih edilir. İsminden de anlaşılabileceği üzere hayvan pozisyonlarının uygulandığı bu egzersiz programının birçok faydası bulunur. Vücut esnekliğine faydaları ile bilinen Animal Flow egzersiz programını takip ederek siz de belirli bir süre içerisinde fiziksel dengeye ulaşabilirsiniz.

Animal Flow Nedir?

Fitness severler animal flow nedir konusunu sıklıkla merak eder. Son yıllarda sosyal medya ile birlikte popülaritesi hızla artan bu egzersiz programı hayvan pozisyonlarına dayanır. Vücut ağırlığı ile yapılır ve herhangi bir ekipman gerektirmez. Herhangi bir ekipman kullanmadan farklı hayvan pozisyonlarını gerçekleştirmek animal flow nedir sorusuna cevap olarak verilebilir. Türkçeye ‘Hayvan Akışı’ olarak da çevirisi yapılabilen Animal Flow zorlu fakat faydalı ve verimli bir egzersiz programıdır. 

Animal flow, 2005 ve 2010 yılları arasında çeşitli egzersiz programlarını karıştıran, farklı kombinasyonlar ile en faydalı programı bulmaya çalışan Amerikan spor eğitmeni Mike Fitch tarafından oluşturuldu. Yavaşça ABD dışına çıkarak dünyaya yayılan Animal Flow 2018 yılında ABD’de yılın fitness trendi olarak seçilen egzersizler 6 temel bileşenden oluşur. Bu bileşenler aşamalı olarak Animal Flow prensiplerini pratik ederken aynı zamanda vücut esnekliğini artırmanızı, direncinizi geliştirmenizi mümkün kılar.

Animal Flow Faydaları Nedir? 

Spor yapmak her açıdan sayısız faydası bulunan bir aktivitedir. Her spor türünün kendi faydaları ve vücut üzerindeki etkileri ile bilinir. Animal Flow programı ile fitness yapmanın faydaları şunlardır: 

  • Animal Flow programında bulunan 40’tan fazla hareket vücut kuvvetini artırmanızı mümkün kılar. Zira bu egzersiz programı vücut ağırlığını temel alır.
  • Animal Flow egzersizleri vücut esnekliğini artırır. Kasların güçlenmesi, pasif kasların aktive edilmesi ve sağlıklı bir spor süreci vücut esnekliğinin faydaları arasında yer alır. 
  • Vücut dengesi ve stabilizasyonu Animal Flow egzersizleri sayesinde gelişim gösterebilir.
  • Bu programda yer alan 40’dan fazla hayvan pozisyonunu istediğiniz sıklıkta, istediğiniz süre boyunca yapabilirsiniz.
  • Animal Flow programında yapacağınız egzersizler zamanla nefesinizi dengelemeyi kolaylaştırır.
  • Bu programda yer alan egzersizler vücut koordinasyonuna olumlu etki eder. 

Animal Flow programı her açıdan faydalı ve eğlenceli bir egzersizler bütünüdür. Kendi içerisinde birden fazla faydası olan bu program aynı zamanda diğer egzersiz türlerini kolay bir şekilde gerçekleştirmenize de olanak tanır. Animal Flow egzersizleri kendi başlarına etki ederken aynı zamanda diğer egzersiz türleri için bir ısınma hareketi görevi görür ve incinme, kas yırtılması gibi durumların oluşma ihtimalini en aza indirir.

Animal Flow Bileşenleri Nelerdir?

Animal Flow bu egzersiz türünün yapı taşları konumunda olan 6 farklı bileşenden oluşur. Başlıca Animal Flow bileşenleri şunlardır:

●     El bileği mobilizasyonu

●     Forma özel esnemeler

●     Hareket-seyahat formları

●     Geçişler

●     Akışlar

●     Aktivasyonlar

Animal Flow Nasıl Yapılır? 

Animal Flow her biri farklı bileşenlerden oluşan timsah, leopar, akrep, maymun, ayı ve yengeç hareketlerden oluşur. Yaklaşık 40’a yakın hareketin yer aldığı egzersiz programını kendinize göre belirleyebilirsiniz. 

Animal Flow programındaki egzersizleri yapmak için herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yoktur. Fakat yumuşak bir egzersiz matı kullanmanız konforunuz açısından fayda sağlayabilir. Egzersiz yapacağınız alanı belirledikten sonra istediğiniz figürden başlayabilirsiniz. Kuvvet, direnç ve dayanıklılık gibi ögelerin ön planda olduğu farklı egzersizleri yaparken ihtiyacınız olan egzersiz kıyafetlerini ve aksesuarları Barcin.com’da bulabilir, kolayca satın alabilirsiniz.

İç Bacak Nasıl İnceltilir?

İç Bacak Nasıl İnceltilir?

Maydanoz ile Ödemlerinizden Kurtulun!

Maydanoz ile Ödemlerinizden Kurtulun!