Menu
in

Çocuklara Uygun Kışlık Mont Modelleri

Çocuklara Uygun Kışlık Mont Modelleri

Rüzgar, yağmur, çamur ve kar, kış demeden sokağa çıkıp oyun oynamak için ısrar eden çocuklarınızı sert hava koşullarından koruyan giysileri seçmekte zorlanıyorsanız artık kara kara düşünmenize gerek yok! Soğuk kış günlerinde çocuklarınızı sıcak ve güvende tutacak mont modelleri ve markalarını öğrenmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

1) Nike Quilted Full-Zip Hoodie

Rüzgar geçirmeyen kumaşı ile soğuk kış günleri için ideal olan model, içi sentetik dolgu malzemeleri ile kaplı puf puf bir görüntüye sahip. Kalçadan kesimli modelin ön kısmı, boğaza kadar uzanan fermuar sayesinde tamamen kapanıyor. Panelli kapüşonu olan modelin iç astarı ise soğuk ve rüzgara karşı tam yalıtım sağlıyor.

Yanlarda iki adet fermuarlı cebi de bulunan çocuk mont, telefon ve anahtarlık taşımak için ideal alan yaratıyor. Bol kesime sahip mont, çocukların rahat etmesini sağlıyor. %100 polyester kumaştan üretilen spor mont modeli, yıkama talimatlarına uyulduğu takdirde çamaşır makinesinde kırışmadan yıkanabiliyor. Nemi hızlı çekebilen yapısı sayesinde yıkandıktan sonra çok çabuk kuruyor. 6-10 yaş arası çocuklar için beden alternatifleri bulunan model, kız ve erkek çocukları için tasarlanıyor.

2) Nike Sportswear Synthetic-Fill Full-Zip Hoodie

Sentetik dolgu malzemeleri ile güçlendirilmiş bir başka Nike modeli ise Synthetic-Fill Full-Zip Hoodie modeli. Nike’ın ikonik ceket modellerinden biri olan Windrunner gibi V şeritli desenlere sahip olan mont, oldukça hafif oluşu ile dikkat çekiyor. Yukarı doğru tam boy fermuar ile ön kısmı tamamen kapanan modelin panelli kapüşonu da bulunuyor.

%100 polyesterden üretilen kumaşı ve ekstra yalıtım sağlayan astarı ile öne çıkan montun bir diğer önemli özelliği ise hareketleri kısıtlamayan rahat kesimi. İki adet geniş cebi olan Nike mont, desen ve renk alternatifleri sayesinde hem kız hem de erkek çocukların beğenerek giydiği modeller arasında yer alıyor. 8-14 yaş arası çocuklar için beden alternatifleri bulunan mont, çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. 

3) Nike Sportswear Down Full-Zip Hoodie

Kış ayları için ideal bir tasarıma sahip olan mont, her ne kadar tenis oynayan çocuklar düşünülerek tasarlanmış olsa bile kaliteli özellikleri sayesinde tüm ebeveynlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Uzun bir kesime sahip olan mont, kalça hizasından aşağıda başlayan etek uçları sayesinde soğuğa karşı daha başarılı bulunuyor.

Diğer Nike modelleri gibi dolgular ile güçlendirilen model, astarı sayesinde rüzgar ve soğuğa karşı güçlü yalıtım sunuyor. Oldukça hafif olan montun kol kısımları sentetik, gövde kısmı ise ördek tüyü dolgusuna sahip. Rahat ve modern kesimi dikkat çeken montun ön yüzünde bulunan cepleri ise aşınmalara karşı ekstra güçlendirilen elastik tasarımı ile öne çıkıyor. Makinede yıkanabilen mont, 8-14 yaş arası çocuklar için uygun bedenlere sahip.

Kışlık Mont Seçiminde Dikkat Edilecekler

Çocuklarınıza seçtiğiniz montların, onları soğuktan ve rüzgardan koruması gerekiyor. Bu nedenle daha çok dolgulu montları tercih etmeniz öneriliyor. Teknolojik ilerlemeye bağlı olarak artık günümüzde sadece kaz tüyü ya da ördek tüyü dolgulu montlar almak zorunda değilsiniz. Sentetik dolgular ile dikilen montlar da yalıtım görevini son derece başarılı bir şekilde yapabiliyor

Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, montların dış yüzlerini dikmek için kullanılan kumaşların su geçirmez olması. İç astarların soğuğa karşı ikinci bir yalıtım kalkanı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Önden tam boy fermuara sahip montlar kolaylıkla açılma yapmaması açısından düğmeli montlara göre daha avantajlı. Tüm bunlar dışında boyun bölgesini kapatan panellere ve kapüşonlara sahip montlar, çocuğunuzu soğuk ve rüzgardan daha etkin bir biçimde koruyor. 

Soğuk kış günlerinde çocuklarınızı sıcak tutacak mont seçeneklerini Barcin.com’da hemen incelemeye başlayabilir, fırsat ve avantajlardan yararlanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. 

Yorum Yazın

Exit mobile version