in

Derbilerde Giyilebilecek Kombin Önerileri

Derbilerde Giyilebilecek Kombin Önerileri

Önemli spor karşılaşmaları derbi olarak anılır. Aslında farklı bir şekilde kullanılan derbinin ilk anlamı aynı şehrin ya da coğrafi bölgenin takımları arasında gerçekleşen karşılaşmadır. Ancak Türkiye’de daha çok Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş arasında yapılan futbol maçları için kullanılır. Bununla birlikte derbi futbol başta olmak üzere tüm spor branşlarında gerçekleşen karşılaşmalar için geçerlidir. Önemli gün olarak kabul edilen bu karşılaşmalarda taraftarlar ister maçı canlı izlesin ister TV karşısında olsun kombinlerini tuttukları takıma göre yaparlar. Siz de bu dört büyük takımın hayranıysanız derbileri daha anlamlı kılacak kombinler yapabilir, arkadaşlarınız ya da ailenizle birlikte bu özel günün heyecanını yaşayabilirsiniz.

Forma Altına Hangi Pantolon & Eşofman Giyilir? 

Derbi günlerinde özellikle takımların önemli gün ve limited edition formaları tercih edilir. Peki forma altına ne giyilir? Sıcak havada gerçekleşen spor karşılaşmaları için formalar alt üst olarak tercih edilebilir. Ancak serin havalarda gerçekleşen derbilerde daha çok renk uyumu yakalayabileceğiniz pantolonlarla takım kombinleri yapmanız mümkündür. Hemen her takımın uyumlu olduğu renkler ve formalara kombin yapılabilecek erkek eşofman altı modelleri mevcuttur. Takımlara göre forma kombin önerileri ise şöyledir:

  • Beşiktaş forma kombini: Beşiktaş siyah ve beyaz renklerinden oluştuğu için bu renklerin kullanıldığı formalarla tercih edilebilecek en iyi kıyafetlerden biri siyah ya da beyaz adidas eşofman altıdır. Aynı zamanda adidas erkek outdoor ayakkabı da bu kombin için oldukça idealdir. 
  • Galatasaray forma kombini: Kırmızı ve sarı gibi oldukça canlı tonlardan oluşan Galatasaray forması için ideal kombin bu iki rengi dengeleyecek nötr renkte bir eşofman altı, tayt ya da şorttur.
  • Fenerbahçe forma kombini: “Forma altına ne giyilir?” sorusunun en çok merak edildiği takım ise Fenerbahçe’dir. Sarı-lacivert takım renkleri ve genellikle bu renklerde tasarlanan forma nedeniyle lacivert, beyaz ya da sarı renk tercih edilir. Nike markasının erkek ya da kadın eşofman altı modelleri oldukça uygun kombin parçalarıdır.
  • Trabzonspor forma kombini: Bordo-mavi denilince ilk akla gelen Trabzonspor forma kombinlerinde genellikle aynı renkler tercih edilir. Bordo tonları ve mavinin koyu tonlarının tercih edildiği forma kombinlerini alt eşofman ve dikkat çekici bir sneaker ile tamamlayabilirsiniz.

Forma İçine Ne Giyilir? 

Forma içine genellikle hava durumuna göre ekstra üst giyim ürünleri tercih edilir. Bunlar ise genellikle ter emici özelliği ve ısı yalıtımı nedeniyle termal içliklerdir. Kısa ya da uzun kollu olarak üretilen termal içlik çeşitleri, termal atletler forma içine giyilebilecek konfor sağlayan kıyafetlerin başında gelir.  İnce formları ve dayanıklı yapıları ile forma içinden belli olmaz ve kombininizi etkilemez. Bu sayede siyah, beyaz, lacivert gibi nötr renklerde üretilen pamuk-polyester karışımlı termal kıyafetleri forma içine giyebilirsiniz. Formaların alt parçaları ise kısa ve uzun şort formunda olduğundan dar yapılı formadan daha kısa şortlar tercih edilir. Bu şortlar hem sıcak tutar hem de ter emici özelliği sayesinde kuru kalmanıza yardımcı olur. Ancak spor takım kombinleri yaparken adidas kadın tişört gibi günlük giyim ürünlerini de tercih etmek mümkündür.

Takımına Göre Formasız Kombinler Nasıl Yapılır?

Derbilerde Giyilebilecek Kombin Önerileri

Türkiye’de yurt içi takımlarda olduğu kadar yurt dışındaki takımların taraftarları da oldukça fazladır. Örneğin Paris Saint-Germain taraftarların çoğunlukla takip ettiği futbol kulüplerinden biridir. Bu nedenle PSG forma çeşitleri de büyük ilgi görür. Bununla birlikte derbi günlerinde forma giymek zorunda değilsiniz. Çünkü takımınızı simgeleyen renklerde bir kombin yapmanız yeterlidir ve derbilerde tarafınızı belli etmenize yardımcı olur. Futbol forma kombinleri genellikle GS forma ve BJK forma kombinleri olarak yapılsa da siyah-beyaz ya da sarı-kırmızı tişört ya da eşofman takımları da derbi kombini için son derece uygundur. Özellikle kış aylarında bu tür günlük kombinlerinizi takımınızın atkı ve beresi ile hareketlendirebilir, derbiye uygun hareketli bir kombin elde edebilirsiniz. adidas erkek tişört modelleri her ne kadar markanın siyah-beyaz renkleriyle özdeşleşse de sarı, lacivert, kırmızı, bordo renkler de mevcuttur. Bu sayede dilediğiniz markanın tişört, eşofman ya da şortlarıyla keyifli derbi kombinleri yapabilirsiniz.Hemen her tür takımın formasının yanı sıra Türkiye forması modellerini de bulabileceğiniz Barcin.com, derbi kombinlerinizi eksiksiz tamamlamanız için pek çok eşofman, şort, termal kıyafet, sneaker ve aksesuar sunar. Siz de derbi heyecanını kombinlerinize yansıtmak isterseniz https://www.barcin.com/ üzerinden forma koleksiyonlarına göz atabilirsiniz.

Östrojen İçeren Besinler Tüketerek Sağlığınızı Koruyun

Östrojen İçeren Besinler Tüketerek Sağlığınızı Koruyun!

Yavaş Yemek Yemenin Önemi Nedir?

Yavaş Yemek Yemenin Önemi Nedir?