in

Dünyanın En Çok Satılan 10 Futbol Forması

Futbolu sevdiğinizi biliyoruz. Tuttuğunuz takımın renklerine olan bağımlılığınız ise su götürmez bir gerçek. Hal böyle olunca bize en çok sorulan sorulardan biri formaların çıkış tarihleri oluyor. Yerli takımlar arasında en çok forma satan takımları tahmin etmek pek zor değil, peki tüm dünyada milyonlarca taraftarı olan futbol kulüpleri arasında en çok forması satılan hangisidir? Bu sorunun cevabını bulmak için internette sizin için çooook derin bir araştırma yaptık ve dünyanın en çok satılan 10 formasını sıraladık. İşte sonuçlar:

10. AC Milan (Senede 350 bin adet)
AC Milan senede 350 bine yakın forma satarak sıralamaya 10. sıradan girmeyi başarıyor. Bu başarıda büyük pay sahibi olan oyuncular Kaka ve Balotelli. AC Milan sezon formalarını barcin.com adresinde bulabilirsiniz.

9. Inter Milan (Senede 425 bin adet)
En çok forması satılan 9. kulüp olan Inter Milan’ın bu başarısına en büyük katkı sağlayan futbolcular arasında Zanetti, Palacio ve Nagatomo var.

8. Juventus (Senede 480 bin adet)
Pirlo, Pogba, Tevez gibi yıldız isimlerin yarattığı etkiyle Juventus forması listemizin 8. sırasına oturuyor.

7. Arsenal (Senede 800 bin adet)
En çok Arsenal forması sattıran yıldızlar arasında Mesut Özil, Wilshere ve Ramsey var. Yılda ortalama 800 bin forma satan Arsenal, bu rakamla en çok forması satılan yedinci takım olmayı başarıyor.

6. Liverpool (Senede 810 bin adet)
Senede ortalama 810 bin forma satan İngiliz kulübü Liverpool’da bu başarıyı sırtlanan isimlerden ikisi Suarez ve Gerrard.

5. Bayern Munich (Senede 880 bin adet)
Almanya’nın devlerinden Bayern Munich takımının sattığı 880 bin formanın arkasındaki isimler arasında Ribery, Robben ve Lahm bulunuyor. Bayern Munich formaları ülkemizde de en çok satılan yabancı takım formaları arasında.

4. Chelsea (Senede 910 bin adet)
Kulübü satın alan Roman Abramovich dönemiyle forma satışlarını her yıl artıran Chelsea’nin en çok forma sattıran yıldızları arasında Hazard, Oscar ve Lampard var.

3. Barcelona (Senede 1.15 milyon adet)
Avrupa’nın en başarılı ve en ünlü takımları arasındaki Barcelona’nın her sene sattığı bir milyondan fazla formanın arkasında
birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Messi, Neymar, Xavi ve Iniesta en çok Barcelona forması sattıran isimlerinden.

2. Manchester United (Senede 1.4 milyon adet)
Manchester United’ın sadece İngiltere’de değil tüm dünyada taraftarı olduğunu düşününce senede 1.4 milyon forma satmasına şaşırmamak lazım. Rooney, Van Persie ve Mata gibi oyuncuların katkısıyla Manchester United dünyanın en çok forması satılan ikinci takımı olmayı başarıyor.

1. Real Madrid (Senede 1.41 milyon adet)
İşte karşınızda dünyanın en çok forma satan takımı. Ünlü kulüp kadrosundaki Ronaldo, Bale ve Xabi Alonso gibi yıldız isimlerle senede 1.41 milyon Real Madrid forması satmayı başarıyor.

2014 Yazının En Moda 7 Spor Ayakkabısı

Instagram Fotoğraflarından adidas Ayakkabı Tasarlamaca