in ,

En İyi Gece Uykusu İçin Bunları İçin

Güçlü bir sabah koşusu için yeterli süre derin bir uykuyu sağlamış olmalısınız. Bunun için aklınıza bir şeyin takılı olmaması gerektiği gibi, beslenmenizin de uykuyu destekleyici olması hayli önem taşıyor. Horul horul deliksiz bir uyku için şu içecekleri için;

1) Yeşil çay yerine bitki çayı. Beyaz çay, gerçek bir suçlu gibi görünmeyebilir fakat uyarıcı besinler tablosunda, beyaz çay/yeşil çayın hala beyni dürten kafein içerdiğini gösteriyor. Yatağa gitmeden önce sakinleşmenize yardımcı olacak bir papatya veya nane çayı için.

2) Portakal suyu yerine, vişne suyu için. Portakal suyu gibi birçok meyve suyu sizi uyanık tutup hareketliliğinizi artıracak yüksek şeker içerir. Bu konuda istisna olan vişne suyu, uykuyu kolaylaştıran melatonin içerdiği için uykuya geçişinizi destekler.

3) Uyku amaçlı alkol yerine, ılık süt alın. Alkollü içeceklerin uykunuzu kolaylaştıracağını düşünebilirsiniz fakat tam aksine sizi uyanık tutup, gece huzursuz bir uykuya sebep olabilir. Nostalji yapıp bir bardak süt ısıtın (süt şekerine hassasiyetiniz varsa badem/yulaf/pirinç/soya sütü deneyebilirsiniz) Vücudunuz size daha sonra teşekkür edecektir.

Bu Kış Kamufle Oluyoruz!

Evli Çift 50.Yıldönümünü Maratonla Kutladı