in

Eşofman Takımı Nasıl Seçilmeli?

Eşofman takımları yalnızca spor yaparken değil, günlük olarak da sıklıkla kullanılan ürünlerdir. “Eşofman takımı nasıl seçilmeli?” öğrenerek kendiniz için ideal modeli bulabilirsiniz.

Eşofman Takımı Nasıl Seçilmeli?

Satın alacağınız eşofman takımına karar verirken ürünün modeli ile beraber kumaşını ve kalitesini incelemeniz önemlidir. Mümkün olduğunca hava sirkülasyonuna izin veren modeller tercih ederseniz, terlediğinizde kötü koku oluşumunun önüne geçmiş olursunuz. Esnek kumaşlardan üretilen ürünler sayesinde spor yaparken hareket etmeniz daha kolay olur. Ayrıca hızlı kuruyan kumaşlardan üretilen eşofman takımları spor esnasında daha konforlu olmanızı sağlar.

eşofman takımı nasıl seçilmeli

Spora Göre Eşofman Takımı Seçimi

Farklı renk ve modellerdeki eşofman takımları arasından seçim yaparken fiziksel özelliklerinizle beraber yapacağınız antrenman türünü de göz önünde bulundurabilirsiniz.

  • Koşarken kullanacağınız eşofman takımının vücudunuzu sarması önemlidir. Böylece koşu esnasında hava akımını en aza indirebilir ve antrenman verimini artırabilirsiniz. Ayrıca koşu eşofmanlarının havalandırma fermuarının olması terlemenizin önüne geçebilir.
  • Basketbol oynarken kullanacağınız eşofman takımının rahatlıkla hareket etmenize imkân tanıması önemlidir. Eşofman üstünün kol oyuntusunun geniş olması kollarınızı daha rahat yukarı kaldırmanızı sağlar.
  • Fitness için kullanacağınız eşofman takımının mümkün olduğunca hafif olmasına özen gösterebilirsiniz. Bu sayede egzersiz yaparken daha özgür hareket edebilirsiniz.
  • Futbol oynarken tercih edeceğiniz eşofman takımlarında özellikle alt parçanın bol ve rahat hareket etmeye uygun olması önemlidir. Ayrıca kumaşın hızlı kuruması terinizin üzerinizde soğumasını önler.
  • Trekking gibi outdoor aktivitelerde kullanacağınız eşofman takımlarının ayarlanabilir özellikte olmasında fayda vardır. Bu sayede zorlu hava şartlarında iç katman olarak ekstra kıyafet giymeniz mümkün olur. Ayrıca outdoor aktivitelerde kullanacağınız modellerin bol cepli olması, her an elinizin altında olmasını istediğiniz eşyaları taşımak için kolaylık sağlar.
  • Yogaya uygun bir eşofman takımı almak isterseniz, pamuk ve elastan gibi esnek kumaşlardan üretilen ve vücut ısınızı dengeleyen modelleri inceleyebilirsiniz. Özellikle yüksek belli modeller yoga yaparken ihtiyaç duyduğunuz hareket özgürlüğünü size sunar.

Mevsime Göre Eşofman Takımı Seçimi

Eşofman takımını seçiminde, yaşadığınız yerin iklimi ve ürünü hangi mevsimde kullanacağınız oldukça önemlidir. Yaz aylarında kullanacağınız bir eşofman takımının yüksek oranda pamuk içermesinde ve mümkün olduğunca hafif olmasında fayda vardır. Yağışın yüksek olduğu bir bölgede yaşıyorsanız su geçirmez modellere göz atmalısınız. Ancak unutmamalısınız ki eşofman takımlarının su geçirmezlik seviyeleri farklıdır. Yalnızca ani yağışlardan koruyacak bir eşofman takımının su tutmaz özellikte olması yeterlidir. Zorlu hava şartlarında da sizi koruyacak bir ürün arıyorsanız, dikişlerinin de su geçirmemesine özen gösterebilirsiniz. Ayrıca yüksek ısı yalıtımı sunan modeller hem yaz hem de kış aylarında daha kullanışlı olur. Farklı hava şartlarına uyum sağlayan bir eşofman takımı almak isterseniz, eşofman üstü çift katmanlı olan modellere göz atabilirsiniz. Ayrıca eşofmanın bileklerinin lastikli olması, yağmur ve rüzgâra karşı ekstra koruma sağlayabilir.

Eşofman Takımında Hangi Kumaş Daha İyidir?

Eşofman takımında kullanılan kumaş konforunuzu doğrudan etkiler. Pamuk kumaşlar son derece sağlıklı olup cildinizin nefes almasına imkân tanır. Bu sayede oluşabilecek alerji ve tahriş riskini en aza indirir. Aynı zamanda esnek olduğundan dolayı rahatlıkla hareket edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında kullanacağınız eşofman takımlarında pamuk, viskon kumaşlar ideal bir seçim olabilir.

eşofman takımı nasıl seçilir

Antrenman esnasında kullanabileceğiniz yağmura karşı dayanıklı bir eşofman takımına ihtiyaç duyuyorsanız, paraşüt kumaştan üretilen modellere göz atabilirsiniz. Ayrıca dalgıç kumaş eşofman takımları da şıklığından ve konforundan vazgeçmeyenlerin sıklıkla tercih ettiği ürünlerdendir.

Birbirinden şık eşofman takımlarını Barcin.com’da bulabilir ve %100 orijinal modelleri tek tıkla satın alabilirsiniz.

Hemen Deneyebileceğiniz 5 Kolay Pilates Egzersizi

Hemen Deneyebileceğiniz 5 Kolay Pilates Egzersizi

nike air max hikayesi

Nike Air Max Ayakkabıların Hikayesi