in

Evde Boks Öğrenmek Mümkün Mü?

Evde boks, amatör boksörler için bu spora başlamanın ideal yollarından biridir. Sert görüntüsünden dolayı pek çok kişinin spor salonunda denemek isteyebileceği spor olamayabilir. Bu nedenle evde boks yapmak, boksa başlamak isteyip de spor salonuna gitmek istemeyen kişiler için iyi bir alternatiftir. Ayrıca kendinizi en rahat hissettiğiniz ortamda spor yapmanın da pek çok avantajı vardır. Örneğin, evinizde tamamen kendiniz olabilirsiniz. Çünkü antrenman yaparken size bakacak kimse yoktur. Meraklı gözler olmadan evde en sevdiğiniz kıyafetle boks yapabilirsiniz. Ayrıca evde istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman boks yapabilirsiniz.

Boks Tek Başına Öğrenilir mi?

Boks sporu teknik gerektirir. Ellerinizi, bileklerinizi, parmaklarınızı veya diğer vücut bölgelerinizi yaralayabileceğiniz zorlu bir spordur. Daha önce hiç boks yapmadıysanız, önce bir boks eğitimi almanız tavsiye edilir. Özellikle deneyimli bir antrenörden sporun tüm inceliklerini öğrenebilirsiniz. Örneğin, yeni başlayanlar derslerine katılabilir ve özel dersler alabilirsiniz. Böylece evde çalışmaya başlamadan önce ne üzerine çalışmanız ve ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz. Boks deneyimi kazandıysanız veya antrenman partneriniz varsa, boks torbaları ve eldivenleri ile günlük antrenmanlarınızı yapabilirsiniz.

Evde Kick Boks Öğrenilir mi?

Kick boks, boksun daha serbest versiyonu olarak düşünülebilir. Ancak tıpkı boks gibi kendinizi yaralayabileceğiniz bir spor olduğundan eğitim almanız veya eğitim videolarından teknik ve duruş çalışmanız mümkün. Evde kick boks antrenman programı için oluşturulan ve genellikle haftanın 3-4 gününü kapsayan duruş tekniklerine yoğunlaşabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken antrenman öncesi iyi bir ısınma egzersizi yapmanızdır. Evde kick boks öğrenme de aynı temellere dayanır. Dolayısıyla ilk olarak tekniklere ve duruşa önem vermeniz önerilir.

Boks Eğitimi Ne Kadar Sürer?

İdeal bir boks antrenmanı 45 dakikada 600 ile 800 kalori yakılan teknik vuruşlardan oluşur. Ancak genel olarak boks eğitimi, sıfırdan başlayacaksanız kondisyonunuz ve verimli antrenman yapmanıza bağlıdır. Dolayısıyla teknik öğrenip geliştirmek için en az 6 ay eğitim idealdir. Bu sayede öğrendiğiniz teknikleri kendiniz de çalışarak geliştirmeye devam edebilirsiniz. Çünkü her zaman daha iyi olabileceğiniz için çoğu sporda eğitimin süresi yoktur. Eğer bir teknikte iyi olduğunuzu düşünüyorsanız başka bir teknikte gelişmeye devam edebilirsiniz.

Evde Boks Antrenmanı

Boks torbası veya kum torbası ile evde kolayca boks yapabilirsiniz. Evinizdeki alana ve gücünüze göre boks torbası seçebilirsiniz. Henüz yeteri kadar güçlü değilseniz, bir kum torbası da tercih edebilirsiniz. Öte yandan boksa başlamadan önce kaslarınızı uygun şekilde ısıtmanız çok önemlidir. Boks yoğun bir spordur ve iyi bir ısınma yapmadıysanız yaralanma riski çok daha yüksektir. Bu nedenle, ev egzersizlerinde atlama ipinden yararlanabilirsiniz.

Evde boks antrenmanı, forma girmenin eğlenceli ve hızlı bir yoludur. Boks, teknik ve çok yönlü bir hareket şeklidir ancak dövüş sporu olması nedeniyle genellikle form tutmak ya da kilo vermek için tercih edilmez. Ancak çok yönlü spor olduğundan çoklu kas gruplarını hedefler. Bu nedenle evde boks öğrenme, boksa başlamak için idealdir. Bununla birlikte evde boks yapmaya başlamadan önce bazı temel ekipmanlara ihtiyacınız vardır. Boks eldivenleri, atlama ipi, ayakta kum torbası başlangıç için yeterlidir. Gerekli boks ya da evde kick boks malzemelerini satın aldıktan sonra antrenmana başlayabilirsiniz. Boksun temelleri, doğrudan yumruk atmak için doğru duruşu benimsemekle başlar. Dolayısıyla ilk olarak duruş öğrenmeniz tavsiye edilir.

Boks Vücudu Sıkılaştırır mı?

Boks yapmak, sadece kol ve omuz kaslarını değil, bacak, core bölgesi de dahil olmak üzere hemen her kası çalıştırmanıza yardımcı olur. Dolayısıyla kol ve bacak bölgenizde incelme sağlayabilir. Çünkü en sık çalışan kaslar kol ve bacak kaslarıdır, bu bölgede kaslar çalıştıkça daha fazla kalori harcarsınız. Bölgesel incelme de gözle görülebilir. Fakat sıkılaşma ve incelme çalışma rutinlerinize, antrenman programınıza bağlıdır. Evde boks antrenman programını daha çok kalori harcamak için yapmak isterseniz tek bir teknik üzerinde değil, sorunlu bölgeye odaklanarak çoklu hareketler yapmanız önerilir. Siz de boks antrenmanı ile evde vücut geliştirmek ve dayanıklılık kazanmak isterseniz Barcin.com sayesinde iyi bir ekipmana sahip olarak verimli antrenmanlar yapabilirsiniz.

Saç Bandı Nasıl Takılır? & Avantajları Nelerdir?

Sağlıklı ve Fit Bir Vücut için Aerobik Egzersiz Nedir?