in

Freestyle Futbolun Doğuşu: The Secret Tournament

Futbol Soccer Commercial ile futbola farklı bir tarz ve imaj getiren Nike 2002’den bu yana çeşitli futbol reklamları ile farklı bir çizgide ilerliyor. Freestyle futbolun doğuşu olarak kabul edilen “The Secret Tournament” ile futbola gelecek yıllarda farklı dinamiklerin ekleneceğinin de mesajını vermiş oldu. Her yıl farklı mesajlarla futbolseverlerle buluşarak daima “Just Do it!” söyleminin önemini hatırlatıyor. Unutmayın imkansız diye bir şey yoktur. Sadece yapmak vardır.

Christiano Ronaldo ya da Jr. Neymar gibi sende yeşil sahaların asi çocuğu olmak istiyorsan performans yardımcını yanlış yerde arama! “Yeşil Sahaların Asi Çocuğu” ile rakiplerini şaşırtabilirsin. Çünkü şaşırtmak onun doğasında var!

Konu, Soccer Commercials’dan açılmışken hemen günümüze gelelim. Karşınızda duran rakibin sizden başkası olmadığını bir düşünün. Ne yaparsanız yapın kendinizi geçebilir misiniz?

Kısa filmde futbolcuları tekrar toplayarak bir araya getiren ve risk almaları için onlara güven getiren kişiyi kimler tanıdı? Bu efsane Nike Football’un kilit isimlerinden Ronaldo’dan başkası değil! R9 tek renk parlak havalı kramponları unutmak mümkün mü? Freestyle oyun tarzının futbola entegresinde, yeşil sahalarda yaptığı estetik hareketlerin oldukça etkisi var. Ronaldo sadece rakiplerin korkulu rüyası değil aynı zamanda birçok futbolcunun günümüzde kendi özel hareketini yaratmasında da en öncü isimlerden birisiydi.

freestyle-futbolun-dogusu-the-secret-tournament-ronaldo

Ronaldo ile başlayan bu akım zamanla tüm dünyayı sardı. Yazının en başında da söylediğimiz gibi futbolda bir akımın başlaması an meselesidir. Ronaldo ile başlayan bu akıma zamanla Henry, Morientes, Roberto Carlos, Luis Figo, Edgar Davids, Nakata, Cannavaro, Pierre gibi birçok ismin katılması hali ile seyir zevkini bir başka yöne çekmişti. Freestyle futbolun ilk sahaların bir parçası olmasında öncülük eden isimler bir araya gelse sizce hangi takım kazanır? Kim kimle aynı takımda olacak? Bu soruların cevapları okyanusun ortasında terk edilen bir gemide veriliyor. Kazanan takım gemide kalır, kaybeden ise denizin dibini görür. Eve dönmek istiyorsan şampiyon olmak zorundasın. Ancak döndüğünde nerde olduğunu kimseye bahsetmeyeceksin! Adı üstünde “The Secret Tournament

Real Madrid Zidane Hanedanlığına Emanet

NBA Forma Üreticisi Nike City Edition’ı Tanıttı