in

Real Madrid Zidane Hanedanlığına Emanet

Zinadine Zidane ismi anıldığın Real Madrid forması ve Fransız Milli takım forması izleyenler futbol resitali yaptığı günler hemen akla gelir. Kariyeri boyunca birçok başarıya ulaşmış olan efsane futbolcu Zinadine Zidane, büyük oğluna yaptığı torpille medya tarafından sert eleştirilere maruz kalsa da hafızalarda her zaman futbolun en efsane isimlerinden biri olarak kalacak. Şimdilerde ise yıllarca başarı ile taşıdığı dünyaca ünlü kulüp Real Madrid’in teknik direktörlüğünde futbol yaşantısına devam ediyor.

Yıllarca başarılı bir futbol grafiği çizerek dünyaca bilinmek objektifler tarafında da yakın takipte olmanız demektir.

Babaları gibi olabilecek mi?

Her zaman en büyük beklenti aynı aileden gelen isimlerin başarılı olması yönündedir. Eğer babanız Zidane gibi yıllara damga vurmuş bir isimse oğlu olduğunuzda size karşı beklentide bir hayli yüksek olacaktır. Real Madrid teknik direktörü Zinadine Zidane’nin yeşil sahalarda top koşturan ve kendisinin izinden giden dört tane oğlu var. En büyük oğlu Enzo Fernandez dışında hepsi Real Madrid’in farklı yaş kategorilerinde forma terletiyor.

Enzo Alan Zidane Fernandez

real-madridte-zidane-hanedanligi-enzo

Zinadine Zidane’nin en büyük oğlu olan Enzo Alan Zidane Fernandez 24 Mart 1995 Bordeaux doğumlu İspanyol – Fransız’dır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi babanızın soyadını taşıyorsanız beklentiler büyük olacaktır. Bu neden Enzo babasının “Zidane” soy ismi ile baskı altında kalmak yerine annesinin soyadı Fernandez’i kullanıyor. Babasının izinden giderek küçük yaşta futbola başlayan Enzo, 2004 yılında Real Madrid altyapısına alınır. 2006’ta İspanyol pasaportu alır. İspanyol bir vatandaş olduktan sonra 2009’ta U15 Milli Takım’ına çağrılır. 2011 yılında Real Madrid’in başında teknik direktörlük görevinde olan Jose Mourinho tarafından A takıma çağrılır ve antrenmanlara çıkmaya başlar. Sene 2014’ü gösterdiğinde ise Real Madrid’in B tamkımı olan Castilla ile ilk resmi maçında görev alır. Görev aldığı bölge orta sahadır.

Luca Zidane

real-madridte-zidane-hanedanligi-luca

Zinadine Zidane’nin ikinci büyük oğludur. 1998 doğumlu olup kariyerinde babasına özenen Luca Zidane ise Real Madrid Castilla takımında kalede görev almaktadır. 19 yaşında genç yetenek futbola yine Real Madrid’in alt yapısında başlar. Yeşil sahalarda meşin yuvarlağın peşinden koşarak rakiplerine sıkıntılı anlar yaşatmak yerine kalede, gollere izin vermeyerek farklı bir strateji izliyor. Babasının soyadını taşımaktan dolayı hiçbir baskı veya stres hissetmeyen genç yetenek hatalı goller yiyerek aileye medya tarafından ağır eleştirilerin odağı olsa da hedefinden şaşmıyor.

Theo Zidane Fernández

real-madridte-zidane-hanedanligi-theo

Babasını izinden en başarılı şekilde giden oğlu diyebiliriz. 15 yaşında olan ve diğer kardeşleri Luca ve Enzo gibi Real Madrid’in altyapısında oynuyor. Real Madrid altyapısında babası gibi 10 numaralı forma ile orta sahada görev alan Theo, gösterdiği performans ve attığı goller ile adından sıkça söz ettiriyor. “Zidane kadar iyi” gibi yorumlar ile sürekli övgüler alan Theo sizce babası gibi dünyaca ünlü futbolcu olabilir mi?

Elyaz Zidane Fernandez

real-madridte-zidane-hanedanligi-elyaz

Gelelim ailenin en minik üyesine. 2005 doğumlu Elyaz Zidane Fernandez 12 yaşında Real Madrid altyapısında gelecekte babası kadar iyi olmanın hayali ile top koşturuyor. Yeşil sahada minik Zidane orta saha ve sağ kanatta görev alıyor.

Peki hangi kardeş ileride efsane futbolcu Zidane’nin namını başarılı şekilde devam ettirecek? Sanırım zamanla hepimiz göreceğiz.

O kadar Zidane demişken onun efsanevi jubilesini unutmamak gerekir. Haydi gelin bir de onu hatırlayalım: Zidane’ın Unutulmaz Jubilesi

Fitness Antrenmanlarından Verim Almak İçin 5 Önemli Detay

Freestyle Futbolun Doğuşu: The Secret Tournament