Menu
in

İncelik & Esneklik Kazandırmaya Yardımcı 5 Dans Türü

Düzenli spor yapmak ve sağlıklı beslenmek, iyi ve kaliteli bir yaşam sürmenin ilk koşulları arasında bulunuyor. Ancak düzenli spor kimi zaman, zaman yetersizliği, iş yoğunluğu gibi bahanelerin arkasında kalabiliyor. Hatta bazen spor yapmak zorlayıcı olarak görülebiliyor. Siz de farklı nedenlerle spora yeterince zaman ayıramayanlardansanız, sizin için keyifli bir öneri var: Dans. Dünyanın en eğlenceli aktivitelerinden biri olan dans, hem fit bir görünüme kavuşmanıza hem de sağlığınıza katkı sağlıyor. Peki dans çeşitleri neler? 

Dans Türleri Nelerdir? 

Tarihi arkeolojik dönemlere kadar giden dansın sayısız çeşidi var. İçinizi ısıtan ritimleriyle salsa dans, bachata dans, oryantal dans ve swing dansı, salon dansları arasında sayılan tango dansı ve vals dansı, bir yaşam biçimi olarak kabul edilen sokak dansı, break dans ve hiphop dansı, akrobasi ve ritmi bir araya getiren pole dans, her müziğe uyum sağlayan modern dans…Elbette kendine ait teknik ve yapısı ile farklılaşan dansın bu çeşitlerle sınırlı olması mümkün değil. Çünkü dans, duyguları anlatmanın en estetik yollarından biri. Bu yolları kullanarak esneklik kazanmak ise hiç zor değil.

Esnekliğinizi Dans Ederek Koruyun! 

Sağlıklı ve fit vücut için siz de dans edebilir ve egzersiz saatlerinizi keyifli anlara dönüştürebilirsiniz. Dans, bir taraftan kasların güçlenmesini sağlarken bir taraftan da sıkılaşmayı ve formda kalmayı destekliyor. Kol, bacak, karın ve sırt kaslarının yoğun olarak çalıştığı ve sürekli hareket gerektiren danslar kalori yakımını da artırıyor ve kilo vermeye yardımcı oluyor. Ritmik hareketlerin çok fazla kullanıldığı danslar aynı zamanda kasların esneklik kazanmasını sağlıyor. Ayrıca dans ederek müziğin dinlendirici, sakinleştirici ve stresten uzaklaştırıcı özelliğini de keşfedebilirsiniz. Siz de özgürce hareket etmenizi sağlayacak kadın tişört modelleri ile dansın keyfini çıkarabilirsiniz.   

Hem Eğlenip Hem de Formunuzu Koruyabileceğiniz Dans Türleri

İşe herkese uygun bir dans çeşidinin olduğuna inanmakla başlayabilirsiniz. Bundan sonraki adımınız hem eğleneceğiniz hem de formunuzu koruyabileceğiniz dans seçimini yapmak olmalı. İşte sizin için birkaç öneri!

  • Latin dansları: Karın ve basen bölgenizden memnun değilseniz ve bu bölgedeki kasları çalıştırmak istiyorsanız latin dansları tam size göre. Samba, salsa, bachata, zumba hem karın hem de basen kaslarının çalışmasını sağlıyor. Latin dansları kalori yakmak için de sıklıkla tercih ediliyor. Örneğin zumba fitness salonlarının olmazsa olmazlarından birisi olarak kabul ediliyor ve kilo vermek isteyenler için ilk akla gelen egzersiz türlerinin başında geliyor. Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan zumbanın temelini aerobik ve jimnastik hareketleri oluşturuyor. Rahat ve kaliteli kadın üst giyim ürünleri sayesinde ise tüm dikkatinizi yalnızca dansa ve eğlenmeye verebilirsiniz.    
  • Flamenko: Flamenkoda bacak kasları yoğun olarak kullanılıyor. Siz de selülitlerinizden kurtulmak ve bacaklarınızı güçlendirmek istiyorsanız flamenkoya şans verebilirsiniz. El ve kolların da bacaklarla uyumlu bir şekilde çalıştığı bu dans türü, vücut dengesini de destekliyor.  
  • Pole dans: Popülerliği artan dans türlerinden birisi olan ve kondisyon gerektiren pole dans ya da direk dansı, beden üzerindeki hakimiyeti artıran, kaslara esneklik ve güç kazandıran egzersiz türlerinden birisi. Pole dans sayesinde kısa sürede fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan ise sadece biraz motivasyon ve uygun kadın atlet ve tişört çeşitleri.
  • Hiphop dansı: Kardiyo yapar gibi vücudunuzun hemen hemen her kasını çalıştıran hiphop dansı, güçlü ve esnek bir vücuda sahip olmanıza yardımcı oluyor. Kural tanımayan hiphop dansı ile içinizdeki enerjinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Dans ederken maksimum konfor sağlayan kadın ve erkek üst giyim çeşitleri ile siz de kuralları geride bırakın.   
  • Bale fitness: İnce ve uzun kasların yoğun olarak çalıştığı bale fitness, bacak kaslarının ve omurganın güçlenmesi için ideal dans türleri arasında yer alıyor. Her yaşa uygun olan bale fitness, duruş bozukluğu probleminden kurtulmanıza da yardımcı oluyor. 

Dans, fit ve esnek bir vücut için başvurabileceğiniz en eğlenceli aktivitelerden birisi. Ancak kalbiniz hangi danstan yana olursa olsun, rahat ve esnek giysiler tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Özgürce hareket etmenizi sağlayan giyim ürünleri Barcin.com sayesinde kolayca satın alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version