in ,

Kevin Durant’ın Yeni Harikası KD7 Karşınızda!

En sevilen basketbol serilerinden birine imza atan Kevin Durant‘tan yeni müjde var! KD7 resmi olarak gün ışığına çıktı. Yeni sezonda satışa çıkacak KD7, Durant gibi en değerli oyuncu seçilmiş bir basketbolcunun ihtiyaçları düşünülerek tasarlandı. KD7’nin tasarım aşamasında Kevin Durant’ın çocukluk merakı olan meterolojiden ilham alındı. Durant’ı yıldırıma benzeten Nike tasarımcısı Leo Chang, ayakkabıyı renklendirirken gök yüzündeki şahane renklerden özellikle yıldırımlardan ilham aldı. Aslında Kevin Durant’ın çocukluk hayallerinden ilham alınarak tasarlanan ilk ayakkabı KD7 değil. KD4‘ten itibaren tasarımcılara ilham veren bu çocukluk merakı KD7’ye ilham vermeye devam ediyor desek daha doğru olur.

Kevin Durant, KD7’nin hızlı ama kendisini destekleyen dengeli bir basketbol ayakkabısı olmasını istemiş. KD7 ile tekrar hayatımıza giren bantları isteyen yine Kevin Durant olmuş. KD7’nin son halini alması Nike tasarım ekibinin tam 18 ayını almış. Kevin Durant’ın KD6 ile aldığı MVP ödülü ve 32 sayılık maç ortalamasını düşünürsek bu süre pek uzun sayılmaz.

KD7’nin ön kısmında esnek, hızlı ve dinamik bir yapı oluşturulabilmesi için Nike Flywire teknolojisiyle desteklenen Nike Zoom teknolojisi kullanıldı. Tasarımda kullanılan orta bant, ayakkabının burnu ve topuğu arasında bir köprü oluşturuyor. KD7’nin topuğunda yer verilen Hyperposite desteği yeni geliştirilen görünür Nike Zoom Air yastıklarıyla beraber kullanıldı.

KD7’nin ilk lanse edilen modelinin adı 35.000 °F. Yıldırımın yere düştüğü andaki görüntüsünden ilham alınarak tasarlanan ayakkabının üstü mango, tabanı ise yeşil renkli. Ayakkabının tabanında ve Nike logosunda atmosferik izleri görmek mümkün. KD7 35.000 °F, Kevin Durant’ın memleketi Maryland’in izlerini de taşıyor. Ayakkabının dış tabanında bir Maryland silueti var. Ayakkabının ön bantlarında ise Durant’ın annesi Wanda, büyükannesi Barbara, babası Wayne ve erkek kardeşi Tony’nin adlarını barındıran ön ayak bantları mevcut. KD7’nin genç atletler için özel olarak tasarlanan versiyonları da kısa süre sonra satışa sunulacak.

Tasarım aşamasında ise Kevin Durant’ın tüm isteklerine ve hayallerine cevap vermeye çalışan Nike, ortaya güzel bir iş çıkarmış gibi görünüyor. KD7 ile ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşmanızı merakla bekliyoruz.

Neymar Jr’a Altın Nike Hypervenom

adidas Fit Smart Fitness Bilekliğine Yakından Bakış