in

Kortların En Karizmatik Ayakkabıları

5- Converse Chris Evert

converse-chris-evertTenisin ilk kadın yıldızı olan Chris Evert’la Converse’in bu işbirliği 1980’lerde oldukça ses getirmişti. 34 kez Grand Slam finali oynayarak hem kadınlarda hem de erkeklerde bu rekoru elinde bulunduran Evert’in adını taşıyan bu ayakkabı efsane tenisçinin oyunu gibi oldukça sade.

4- Puma GV Special

PUMA-GV-Special

70’li yılların sonunda kortlarda fırtına gibi esen Arjantinli Guillermo Vilas, Puma’ya da başarılı bir geleceğin ipuçlarını vermişti. Deri ve tekstil karışımı bu performans ayakkabısı “fashion” tarzıyla hala markanın devam eden işlerinden biri.

3-adidas / Stan Smith

adidas-stan-smith

Amerika Açık dışında bir kez Avustralya Açık’ı kazanbilen Smith, kortlardan daha büyük başarıyı bu modelle yakaladı. 1960’larda derinin tenis ayakkabısında kullanılması bir devrim niteliğindeydi. Tenisçilere tavsiye edilmeyen adidas Stan Smith ayakkabı, sporu kort dışına taşıyıp 50 yıldır popülerliğini hiç yitirmedi.

2- NikeCourt Vapor 9.5 x Air Jordan 3

roger-federer-acti

Roger Federer ve Michael Jordan… Biri tenisin diğeri basketbolun mega starları… Bu ikili Nike Zoom Vapor 9.5 ve Air Jordan 3 ayakkabıları birleşmesi yeni bir mega star yarattı. Federer bu ayakkabıları 2014 ABD Açık’ta giyerken tenisin ve spor kültürünün mix’ine şahitlik ettik. Ayakkabının yanında Federer imzası bilek üstü kısmında ise Jordan’ın imzası bulunuyordu.

1-Nike Air Tech Challenge II (Hot Lava)

andre-agassi

Tenis modasına Andre Agassi’den daha fazla yön veren başka bir sporcu yoktur; kendi zamanında veya şimdilerde… Nike, Agassi’nin gençlik yıllarında bu ışığı görüp adı gibi “Sıcak Lav”a benzeyen bir ayakkabı üretmişti. Sentetik deriden yapılan bu ayakkabı zamanının en hafifi olup fitliğiyle göz kamaştırıyordu. Agassi bu ayakkabıya ilişkin “Kort dışında da ayakkabıyı giymek isterdim ama benden çok ilgi çekmesinden endişelenirdim” yorumunu yapmıştı.

Nike Air Tech Challenge II’yi satın almak için tıklayın>>

Hip Bridge Nasıl Yapılır?

Buruk Bir Arjantinli: Lionel Messi