in

Koşucular İçin Karanlıkta Güvenlik Önerileri

 

Karanlıkta koşarken görünürlüğünüzü nasıl artırabilirsiniz? Şimdi bunları paylaşalım;

Trafik güvenliği verilerine göre yaya ölümlerinin %70’i akşam 6 ile sabah 6 arasında gerçekleşiyor. Koşarken hızınız bir yayaya göre çok daha yüksek olsa da, karanlık yollarda araçsız seyahat eden her birey ile aynı riskleri almış oluyorsunuz. O zaman bu konuda neler yapılabileceğine kulak vermek lazım;

1. Mümkün olan en fazla sayıda yansıtıcılı kıyafet giyin. Böylece araç sürücüleri sizi 150 metre uzaktan fark edebilirler. Parlak, neon veya beyaz renkte giyinirseniz, sürücüler sizi sadece 60 metreden görebilir. (65km hızla giden bir arabanın durması için 60 metreden daha fazla mesafeye ihtiyaç vardır)

2. Aydınlatmaya alttan başlayın. Birçok kafa lambası aşağı bakan konumda üretilmiştir, bu durumda bacaklarımızın alt bölümünü aydınlatmak önemlidir. Yansıtıcılı çorap veya ayakkabı bağcıkları kullanın ve ayakkabılarınıza yansıtıcılı bant takın.

3. Hareket eden yerleri vurgulayın. Koşunuz süresince en çok hareket içinde olan ayaklarınız, ayak ve el bileklerinizde yansıtıcılı giyim olduğundan emin olun.

4. Parlak ve göz alıcı olun. El fenerleri veya kafa lambaları iki amaca hizmet eder; yolu aydınlatmak ve sürücülere sizin varlığınızı göstermek. Araştırmalar, yanıp sönen ışıkların, sabit yananlara göre daha fazla dikkat çektiğini göstermiştir.

İşinizi yarayacak kıyafet ve aksesuarlara güvenli alışveriş yöntemi ile Barcın.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Menopoz ve Koşu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

30 Dakikalık Koşu,Motor Beceriyi Geliştiriyor