Menu
in

Maratonda Size Özel Tuvalet?

Koşu performansı ne kadar iyi ya da kötü olursa olsun, her koşucunun tuvalet macerası vardır. Özellikle de maratoncular, başlangıç ateşi edilmeden önce bu konudaki ihtiyaçlarını düzgün bir şekilde gideremedikleri için aylarca süren antrenmanlarının sonucu raydan çıkabilir.

İşte bu yüzden insanların koşucu kimlikleriyle de değer gördükleri ülke olan Amerika’daki Twin Cities Maratonu’nun organizatörleri, katılımcılar için eşsiz bir ayrıcalık fikri gerçekleştirmişler. Yarışa 2-9 Şubat arası kayıt yaptıran herkes, 9 Ekim yarış günü, yarış öncesinde kendine özel tahsis edilmiş tuvalet ayrıcalığını ve bitiş çizgisinde de VIP çadırına girişi kazanma şansı elde edecek!

Büyük ödül, yarış sabahı arkadaşlarınıza paylaştırılabilir (veya paylaştırılmayabilir) portatif bir tuvalet ile bitiş çizgisindeki VIP çadırına giriş için 2 bilet içeriyor. Buna ek olarak 500 koşucu da 26.2 mil yapışkanlı çıkartma kazanacak ve bunu istedikleri yere yapıştırarak (araba camına vb) başarılarını başkalarına duyurabilecekler.

Yarışın yöneticisi Virginia Brophy Archman verdiği demeçte, “Bir yarıştan önce tuvaleti kullanabilmenin, koşucular için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bir koşucuya böyle bir şey sunabileceğimizi fark ettik. Bir VIP portatif tuvaleti bir koşucuya tahsis etmek zor bir şey değil ve koşucuların bu ayrılacağı elde etmek için keyifli bir şekilde rekabet edeceklerini düşündük.” dedi.

Son koştuğum yarış olan İstanbul Maratonu’nu düşünüyorum da, yarış öncesi izdiham yüzünden tuvalete giremediğimden 42.2 kilometreyi mesanem dolu bir şekilde koşmuştum, bu da tabi yarıştaki beslenmemi ve bitirme süremi (2:49:39) hayli etkilemişti. Dilerim bir gün koşucular olarak, organizatörler tarafından böyle hoş bir şekilde düşünülüp, tuvalet kullanımına dair hoş fikirler üretilip, daha keyifli, sorunsuz ve başarılı yarışlar çıkarabiliriz.

Yarışlar ve tuvaletten bahsetmişken, Bu konuda daha önce yazdığım Yarış öncesi tuvalet işini nasıl halletmeli? adlı makaleye de göz atabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version