in

Michael Jackson’ın Bilinmeyen Tutkusu: Spor

Pop’un Kralı Michael Jackson, müzik hayatına henüz 5 yaşındayken Jackson 5 grubuyla adım attı. 1971 yılında kariyerine solo olarak devam etme kararı alan MJ, bugüne kadar sayısız başarılara imza attı, pek çok ödülün sahibi oldu. Off the Wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991) ve HIStory (1995) albümleri, dünya çapında büyük satış rakamlarına ulaştı.

Sosyal sorumluluk projeleriyle de çoğu kez gündeme gelen Michael Jackson iki kere ABD Başkanı tarafından Beyaz Saray’da ağırlandı; “yüzyılın” ve “milenyumun” sanatçısı seçilerek 2002 yılında Songwriters Hall of Fame‘e de girdi.

Buraya sığdıramayacağımız daha pek çok müzikal başarısının yanında, özel hayatıyla uzun süre gündemden düşmedi Michael Jackson. Özellikle fiziksel görünümündeki değişiklikler, magazin basınının her zaman ilgisini çekti. Siyah olan ten renginin yıllar içinde açılmaya başlaması, Michael Jackson’ın ten rengini beyazlattığı yönündeki iddiaları da beraberinde getirdi. Ancak Jackson, 1993 yılında verdiği bir röportajında bunun tamamen vitiligo hastalığı yüzünden olduğunu açıkladı.

Michael Jackson’ın spora olan yakın ilgisi ise onun pek de bilinmeyen bir yönü. Kardeşleriyle basketbola olan tutkusu, Jam şarkısının video klibinde Michael Jordan’la kamera karşısına geçmesi, Craven Cottage Stadı’nın dışına heykelinin yapılması, yakın arkadaşı Magic Johnson’a destek vermek için Lakers maçında tribünde bulunması ve daha pek çoğu…

Gelin, MJ ve spor tutkusuna biraz yakından bakalım:

Michael Jackson, 1993 yılındaki Super Bowl’da inanılmaz bir başarıya imza attı. Devre arasında mini bir konser veren Michael Jackson, Amerikan televizyonlarında o zamana kadar elde edilmiş en büyük izlenme payına sahip oldu ve yaklaşık 100 milyon kişiyi ekran başına topladı. Jackson sırasıyla klibinde Michael Jordan’ın da oynadığı “Jam”, “Billie Jean”, “Black or White” ve “Heal the World” şarkılarını söyledi.

Nisan 2011’de, milyarder işadamı, Fulham Futbol Kulübü’nün başkanı ve aynı zamanda Michael Jackson’ın da yakın arkadaşı Mohamed Al-Fayed, kulübün stadı Craven Cottage’ın dışında bir Michael Jackson heykelinin açılışını yaptı. Heykel, Mayıs 2014’te Machester’da bulunan Ulusal Futbol Müzesi’ne taşındı.

Karate:

mj-karete

Sumo:

mj-sumo-2

Boks:

mj-boks

Kaykay:

mj-kaykay

At binme:

Paraşüt:

mj-parasut

Kayak:

mj-kayak

Bisiklet:

mj-bisiklet

Amerikan futbolu:

mj-amerikan-futbol

Siyah Beyaz Formayı Terleten Beşiktaş’ın Unutulmaz NBA Oyuncuları

NBA All Star New Orleans 2017