in

Siyah Beyaz Formayı Terleten Beşiktaş’ın Unutulmaz NBA Oyuncuları

Hilton Armstrong

NBA’da birçok takım için ter dölmüş isimlerden biri olan 2,11cm boyundaki Amerikalı pivot, bastığı smaçlarla hala unutulmazlar arasında. NBA’de pek fazla başarı sağlayamasa da Beşiktaş’ta kaldığı 2014-2015 sezonu boyunca efsane smaçlar bastığı da bir gerçek.

Khalid El Amin

Beşiktaş taraftarının en sevdiği NBA oyuncularından biri olan Khalid El Amin’i unutmak ne mümkün. Siyah beyaz formayı giydiği 2 sezon boyunca attığı her basketle tribünleri AMİN sesleriyle inletmek her NBA oyuncusuna nasip olmaz kuşkusuz. Sayıları kadar meşhur olan asistlerine de selam durmadan olmazdı tabii.

Pops Mensah-Bonsu

Bilenler bilir. Efsane smaçlarıyla halen Beşiktaş basketbol takımının unutulmazları arasında yer alır Pops Mensah-Bonsu. Hatta öyle ki, Beşiktaş forması giydiği 2011 Beko Basketbol Ligi All Star maçında smaç şampiyonu bile olmuştu.

2005 yılında Ülkerspor’la oynadıkları çeyrek final karşılaşmasında attığı efsane üçlüğü unutursak kalbimiz kurusun.

Carlos Arroyo

NBA’deki lokavt sebebiyle Türkiye’ye gelen NBA oyuncularında patlama yaşanmasının ardından Beşiktaş NBA oyuncularını çok sevmiş olacak ki 2011 yılında NBA’in Boston Celtics takımından Carlos Arroyo’yu renklerine kattı. Ergin Ataman’lı Beşiktaş’ta efsane bir sezon geçiren Arroyo için Beşiktaş defteri, Erman Kunter’in takımın başına geçmesiyle biraz erken kapanmak zorunda kaldı. Şarkıcı kimliği hep geri planda kalsa da Porto Riko’lu oyuncunun ülkesinde çıkardığı 2 de single albümü var.

Deron Willams

NBA’de lokavt demişken Deron Williams’tan bahsetmemek olmaz. Attığı sayılarla keşke lokavt daha uzun sürse duaları ettirse de, oynadığı sadece yarım sezonluk sürede Beşiktaş’ı şaha kaldırmış, kırılması güç rekorları kırmıştı bile. Hele 2011’de FIBA Eurochallenge’da BG Göttingen’e karşı 1 maçta attığı 50 sayı. Sanki tüm asistler onun basket atması için yaratılmıştı.

O gittikten sonra 8 numaralı forma elbette emekliye ayrıldı.

Allen Iverson

En sona en efsane ismi bıraktık. Türk basketbolunun kimilerine göre gelmiş geçmiş en iyi transferi Allen Iverson. Tam 4 kez NBA’de sayı kralı olan Iverson, Beşiktaş’ta forma giyecek deseler, olmasına kimsenin ihtimal bile vermeyeceği bir transferdi bu. Tarihler 2010 yılının Ekim ayını gösterdiğinde ise Iverson imzayı atmış, formasını sırtına geçirmiş, Beşiktaş imkansız denileni yapmıştı.

Sakatlığı sebebiyle sadece 1 sezon forma giyse de Beşiktaş taraftarı onu çok sevdi. Daha sonraları verdiği bir röportajda “ben böyle taraftar görmedim” açıklamasını yapacak kadar Beşiktaş taraftarından etkilemişti.

Kundalini Yoga Terapi Nedir?

Michael Jackson’ın Bilinmeyen Tutkusu: Spor