Menu
in

Murat Kosova İle Çıldırıyoruz!

Bilmeyenler için, yorumları ile bizlere maç heyecanını mükemmel bir biçimde aktaran Murat Kosova sporcu bir ailenin çocuğudur. İlk olarak spor branşı olarak basketbola merak salan Kosova lise yıllarına kadar hevesini sürdürse de lise yıllarında babasının izinden gitmeye karar vererek futbola merak salmış.  Yaşadığı sakatlıklar ve okul hayatı düzeninin futbolu engellemesi nedeni ile hevesi kursağında kalsa da sporu hiç bırakmamış ve camia içinde kalmanın farklı yollarını aramış. İlk olarak Show TV’de, İlker Yasin’nin ekibine katılarak zamanla muhabirlik, yorumculuk, spor yazarlığı ve program yapımcılığı olarak kariyerini devam ettirmiştir. Halen NTV Spor’da kariyerine devam eden Murat Kosova, yorumculuk ve spikerlik yeteneğini başka alanlarda da kullanmaya karar vermiş ve günümüzün popüler E-Sport oyunu League of Legends karşılaşmalarının anlatımında görev almıştır.

Ve gelelim Murat Kosova’nın o ünlü çıldırışlarına! Tarihe geçecek sözleri ile sizi hem güldürecek hem de müthiş sevinç yaşadığımız anlara geri götürecek…

1. Hangi Hamam Daha Sıcakmış Gösterdik!

2014 FIBA Dünya Kupası’nda Finlandiyalı taraftarların salonu tıklım tıklım doldurmasına hamam benzetmesi yapılmıştı. 20 sayıdan geri dönerek kazandığımız maçın sonunda Murat Kosova, yorumu ile son noktayı vuruyor!

2. Gordon Ne Yaptın Sen?

Geçmişlerde gezinirken unutulmaz Euroleague maçlarından olan Anadolu Efes  – Olympiakos maçına uğramadan edemedik. Son saniye basketi ile temsilcimizin yüzü gülerken Kosova ise olmaz artık denilen son saniye basketi karşısında şaşkınlığını gizlemekten kaçınmıyor.

3. Uçtu Uçtu Kinsey Uçtu!

Euroleague’de bu sefer Fenerbahçe’nin Cholet maçına gidiyoruz. Kosova, Kinsey’in smacını yorumsuz bırakmıyor.

4. Kangurular Geldi Şimdi Sıra Litvanya’da!

2014 Dünya Kupası’nda Emir Preldzic’in son saniyelerde attığı üçlük ile kazandığımız Avustralya maçı sonunda içinden geleni söylemekten kaçınmayan Murat Kosova’ya kulak verelim!

5. İtalyan Şaşırmışsın!

Galatasaray’ın, CSKA Moscow ile karşılaştığı Euroleague maçında İtalyan hakemin yanlış kararına tepkisi net oldu.

6. Litvanyalı, Litvanyalı’ya Bunu Yapmaz!

Baba oğluna bunu yapmaz dercesine sesleniyor oyunculara.

7. Al Atina’ya Götür Bari!

Geçmişte Olympiacos’ta forma giymiş şu anda CSKA Moscow oyuncusu olan Hines’in hatalı yürümesine ne der diye beklerken yapıyor espiriyi.

Yorum Yazın

Exit mobile version