in

Mutlaka Takip Edilmesi Gereken Kadın Fitness Fenomenleri

Sosyal medyanın hayatımıza gün geçtikçe daha kanalize olması, izlemeye ve takip etmeye değer birçok ismi de beraberinde getiriyor. Özellikle son yıllarda sağlıklı yaşam ve fitness üzerine videolar çeken kadın fitness vlogger’ları sayesinde, birçok insan spora çok daha sıcak bakmaya, spor salonlarını doldurmaya başladı bile.

Peki Bir Anda Sağlıklı Yaşam Nasıl Trend Oldu?

Birçok spor markasının spor markasının son yıllarda oluşturduğu “spora yönlendirme” stratejisine bakacak olursak bu konuda başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Koşu ayakkabılarında en çok tercih edilen markalar sıralamasında geniş bir kitleye sahip olan Nike, çeşit mobil uygulamaları ve koşu etkinlikleri sayesinde birçok insanları bir araya getiriyor, spor yapma imkanı tanıyor. Buradan yola çıkarak birçok koşu grubu düzenli olarak koşu buluşmaları gerçekleştirmeye başladı.

Hatta siz de bu kulüplerden birine katılabilirsiniz! İstanbul’da koşu kulüplerini öğrenmek için “Havalar Düzeliyor: İstanbul’lu Koşu Kulüpleri” yazımızı okuyabilirsiniz.

Koşu trendinden sonra en çok ön plana çıkan platformlardan birinin de fitness olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda fitness salonlarındaki kadın üye artışlarını göz önünde bulunduracak olursak trendin kuvvetli bir şekilde yoluna devam ettiği söylenebilir. Sağlıklı yaşam ve fitness üst seviyede disiplin ve azim gerektirir. Bu nedenle her insanın pes etme noktasında ilhama ihtiyacı olabilir. Sizlerle bu yazımızda hayatlarında fitness ve sağlıklı yaşamı ilke edinip, hem vücut görünüm ve sağlığı hem de zihin sağlığı açısından aldıkları sonuçlar ile birçok insana pes etmediklerinde neler olabileceğini kanıtlayan kadın fitness fenomenlerini paylaşacağız. Bu kadınlar sadece spor yapıyor, sağlıklı besleniyor, düzenli uyuyor ve kendilerine olumsuz etki yaratabilecek her şeyden kaçınmaya özen gösteriyorlar. Aynı zamanda paylaştıkları öneri ve sağlıklı yaşama dair bilgilerle çok geniş kitlelerde hayranlık bırakmış durumdalar.

Instagram’da takip edilebilecek kadın fitness fenomenleri:

Tone İt Up (Katerina – Karena) | Instagram: toneitup

Haftalık çalışma planlarından günlük motivasyonlara, egzersizlerin yapılma sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlardan spor hediye ve tatil önerilerine kadar kadın dünyasında ilgi çekecek birçok konu hakkında yaptıkları paylaşımlarla adından en çok söz ettirenlerden!

Alexia Clark | Instagram: alexia_clark

Fitness egzersiz videoları evde veya salonda yapabileceğiniz hareketler konusunda sizlere yardımcı olabilecek fenomenin sağlıklı yaşam için mottosu “Bir sebep için fit olmak”

Kaisa Keranen | Instagram: kaisafit

Kaisa’nın diğer fenomenlerin yanında yolculuk sırasında yapılabilecek egzersiz önerileri ile ön plana çıkıyor. “Zayıf değil, güçlü” mottosu ile fitliğini koruyor ve ilham kaynağı oluyor.

Anna Victoria | Instagram: annavictoria

Thanksgiving week workout #3/6 done! Not that we need to earn our Thanksgiving meal, but I want all that carby goodness to be put to good use!! I received a message this week saying they heard it’s best to do legs + glutes on a big holiday meal day like Thanksgiving. And I agree! I even try to do strength training the same day of my cheat meal each week. I would say any strength training workout would suffice whether it be lower body or upper body as long as you hit one major muscle group (like back/upper body or legs/lower body) the day of or the day after. Eating in a surplus or more than you’re used to can be a strategic way to boost fat-burning and help reduce cortisol levels, as long as you let it! NO STRESSING OR GUILT ALLOWED. Seriously girls!! Thanksgiving Day or holidays in general are not the days to stress about food. That one day won’t do anything. It’s the other 364 days of the year that determine your progress. Soooo enjoy your holiday meal/day and get a killer workout in so all that fuel gets directed to refueling and repairing muscle. ️‍♀️ #fbggirls #fitbodyguide www.annavictoria.com/guides Anna Victoria (@annavictoria)’in paylaştığı bir gönderi ()

Takipçilerini samimi, cana yakın ve eğlenceli haller ile kendine yakın hissettiren Anna, aynı zamanda tutunduğu motto mütevaziliğini koruyor. “Ne kadar fit ve mükemmel görünürse görünsün kimse kusursuz değildir”

Emily Skye | Instagram: emilyskyfit

Back to 23 weeks preg when my gym gear still fit me & I was still exercising! I cannot wait to get back into training. My baby girl is obviously my priority but I do miss training! As soon as I’m ready and have the all clear from my Doc I’ll be doing my brand new FIT Program! Click in my bio if you want to trial it for free by the way! . This is something I have been working on for a really really long time now. For as long as I can remember I’ve always wanted to build something that really caters for everyone. I really think my new FIT program does just that. It’s got so many features that I’m sure you’re going to absolutely love! . It includes: Training programs for both home and gym that change monthly. . Follow all workouts along with the easy workout tracker & tutorial videos. . All home workouts come with the option to follow along with me in real time. . Fully Customisable Meal Program for meat eaters and vegetarians. . Motivational, Relaxation & Beauty Tip videos. . 24/7 Expert Support . Content changes monthly. . + Much more! . . E M I L Y S K Y E (@emilyskyefit)’in paylaştığı bir gönderi ()

Hamileliğinden dolayı son zamanlarda hamile kadınların oldukça ilgi odağı olan Emily, modellik macerasından kişisel koçluğa yönelen isimlerden. Hamileliği süresinde paylaştığı fotoğraflarla birçok kadına ilham oluyor. Motive edici sözleri, günlük yaşam önerileri ve sağlıklı beslenme önerileri ön plana çıkıyor.

Ayşe Tolga | Instagram aysetolgaiyiyasam

Wellness tecrübelerini paylaşan Ayşe Tolga, spor, zindelik, gezi mekanları ve wellness programları üzerine incelemeler ve yorumlarını takipçilerle paylaşan Türk kadın fenomenler arasında yer alıyor.

Gökçen Arıkan | Instagram: gokcenarikan

Gençliğinden bu yana annesi ve babasının sporcu kimliği ile sporun içinde büyümüş bir anne olan Gökçen Arıkan, Nike Master Trainer ve Fitness Coach’luk yapıyor. Fitness dalında birçok eğitim almış ve başarı ile bitirmiş olan başarılı isim, “Fit Anne” mottosu ile markalaşarak Instagram’da ilham verici Türk kadın fitness fenomenleri arasında ilgi ile takip edilenler listesinde yerini sağlamlaştırıyor.

NBA Gururumuz Cedi Osman’a Lebron’dan Övgüler!

Avrupa Futbol Liglerinin Gol Kralları