in

NBA Yıldızları Gibi Giyinmek

Bundan tam 11 yıl önce NBA’de takım elbise giyme ve kravat takma zorunluluğu ortalığı karıştırmış Hip Hop kültürüyle kendini ifade eden birçok oyuncu buna itiraz etmişti. Gün geçtikçe kural esnerken Sacramento Kingli Matt Barnes gibi oyuncular şıklıklarından taviz vermiyor ve şık bir akşam yemeğine giden işadamları gibi giyiniyorlar. Barnes’ın eski takım arkadaşı Black Griffin (Los Angeles Clippers) gibi isimler takım elbise giymeden şık olunabileceğini bize gösteriyor. İspanyol Pau Gasol ise bir NBA yıldızından daha çok Barcelona’da öğle yemeğine çıkmış orta ölçekli bir şirket sahibi gibi!

nba-moda4

Yazının bundan sonraki kısmını kıyafet kuralını icat eden David Stern‘e “Tamam full rapçi gibi giyinmem ama biraz da konforumu bakarım” diyen ekibe ayırıyoruz. Elbette onların arasında Tristan Thompson (Cleveland Cavaliers) gibi uzun bir paltoyla ya da Kevin Durant gibi standart bir mavi tişörtle bile şık olabilenler var. DeMarre Carroll ise renkli desenli ceketi ve şapkasıyla gece gezmelerine çıkar gibi.

nba-moda2

 

nba_moda1

Bir sonraki üçlümüz sponsorlarımızı mahcup etmeyiz ama giyinmeyi de önemsemeyiz diyenler. İlginçtir bu ekip de LeBron James var. Ters bir gününe denk geldi Clevelandlı Kral’ın ve ne bulduysa üstüne geçirdi diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Harvard mezunu Jeremy Lin, Nets’in IT departmanında işe başlamış gibi Nick Young ise Los Angeles Lakers High School’da son senesini geçirircesine rahat!

nba-moda

ayakkabi-canta

Ve son olarak gelelim ne yaptıklarını anlayamadıklarımıza. Minnesota Timberwolves’lu Ricky Rubio o güzelim gri sweatshirt’ü yok etmek için o ceketi giymiş herhalde! Modanın başkenti New York’u temsil eden Carmelo Anthony ise beyzbol komiseri gibi maça gelerek emeklilikte ne yapacağının sinyallerini veriyor. James Harden ise kıyafet kuralını pek anlamamışa benziyor ve hizmetçisi izinli olduğu için markete kendisi gidiyor.

nba-moda3

nba_moda2

Ve son olarak Spencer Hawes (Sacramento Kings). Özgüvenin için seni tebrik ediyor bu yılbaşında ne giyeceğini yine merakla bekliyoruz!

spencer hawes

 

Derbi Testini Çöz, Fenerbahçe Formasını Kap!

Derbi Testini En Hızlı Sen Çöz, Takımının Formasını Kazan!