in

NBA Yıldızlarının Dudak Uçuklatan Evleri

Sokak takımlarından NBA yıldızlarına kadar basketbol tüm dünyanın tutkusu ve bu tutku gün geçtikçe büyüyor. Aramızda hobi olarak her fırsatta oynayanlar şöyle bir yana dursun, ki sizi seviyoruz, gelin bu işi profesyonel bir çizgide yürütenlerin nasıl bir hayat standardına kavuşabileceğini yüzümüze vuran NBA yıldızlarının dudak uçuklatan evleri nasılmış görelim!

michael-jordan
Michael Jordan’ın Evi

Michael Jordan’ın 29 milyon dolar değerindeki Chicago’daki evi hepimizin rüyalarını süsleyecek kadar güzel. Ev mi demeliydik, yoksa saray mı; biz bir an için emin olamadık doğrusu. Amerika basketbol tarihinin en önemli NBA yıldızlarından olan ve şimdiden “efsane” olarak anılan Jordan’ın evi öncelikle kocaman bir arsaya sahip. Bölgenin en pahalı evlerinin başında gelen evde ise arsanın hakkı teslim edilmiş desek yeri. 9 yatak odası, 19 banyo, 5 şöminenin yanı sıra; 3 yatak odalı bir misafir evi, havuzu, tenis kortu ve dudak uçuklatan garajlarıyla bilinen evde Jordan’ı en iyi yansıtan tam boy bir basket sahası da var ki görülmeye değer doğrusu.

chris-bosh
Chris Bosh’un Evi

Bee Gees ve Matt Damon’ın komşusu Chris Bosh’un muazzam evi ise 12,3 milyon dolar değerinde. Miami Heat yıldızı Bosh’un Miami Beach’in North Bay Yolu’ndaki evinde neler mi var? Tam 7 yatak, bir gurme mutfağı, spor salonu, geniş avlulara açılan bir bahçe, barbekü alanı ve kocaman bir havuz! Touzet Studio tarafından tasarlanan modern görünümlü ve Yunan mimarisini aratmayan bembeyaz, ferahlatıcı cam bölmeler de dönüp dönüp bakmanıza neden olacak.

kobe-bryant
Kobe Bryant’ın Evi

Şimdilerde 39 yaşında ve emekli bir profesyonel basketbolcu olan Kobe Bryant, 17 yaşında forma giyerek NBA tarihinin en genç oyuncusu olmuştu. Zamanla onu delirttiğini ve hatta tükettiğini düşündüğümüz basketbol tutkusu ona totalde 18,8 milyon dolar değerinde üç eve, birbirinden lüks arabalara ve hatta bir helikopter kazandırdı aslında. İşte Kobe Bryant’ın 9,5 milyon dolar değerindeki evi…

lebron-james

LeBron James’in Evi

Amerika Profesyonel Basketbol Ligi takımlarından Miami Heat’in bir diğer yıldız oyuncusu LeBron James’in 9 milyon dolar değerindeki evi ise yıldız oyuncunun zevkine ne kadar düşkün olduğunun göstergesi diyebiliriz. Tam 3 katlı evde 6 yatak odası, 8 banyo ve işte burası gerçekten ilgi çekici; bir şarap mahzeni ve küçük bir sinema salonuna sahip.

dwyane-wade
Dwyane Wade’in Evi

Jr. NBA takımlarından biri olan Cleveland Cavaliers’ın formasını giyen Amerikalı basketbolcu Dwyane Wade de North Bay Yolu’nu tercih edenlerden. Miami-Dade County’deki 8,9 milyon dolar değerindeki 8 yataklı konağıyla Wade’in bu evi yüksek vergilere karşı önlem olarak satın aldığı da söylentiler arasında.

chris-paul
Chris Paul’un Evi

NBA takımlarından Houston Rockets’ta forma giyen profesyonel basketbolcu Chris Paul’un 8,5 milyon dolar değerindeki 6.143 metrekarelik evinde yok yok… 5 yatak odası, 6 banyosu ve alabildiğine geniş mutfak ve oturma odası ile dikkat çeken ev, şarap odası, bar alanı ve özel dolaplarıyla gerçek bir parti evi. Yüksek tavanlı evin gösterişli avizeleri ve Fransız kapıları ise ince bir zevkin göstergesi.

Hazır yeri gelmişken Kobe Bryant – Michael Jordan karşılaştırması yazımızı kaçırmayın.

Hızlı Kilo Vermek için En Etkili Kardiyo Egzersizleri

Yürümek Yağ Yakımını Hızlandırır Mı?