Menu
in

NBA’de Playoffları Başladı

NBA dünyanın en prestijli basketbol ligi olarak halen daha milyonlarca izleyiciye hitap ediyor. 2016 NBA playoffları ise heyecanın doruk noktasında olduğu tarihi karşılaşmalarla basketbol zevkini üst noktalara çıkarttı. Zira ligin sonlanmasına son maçlar kala kıyasıya bir mücadelenin söz konusu olması bile Playofflar için bir işaretti. Gerek batı konferansı gerekse doğu konferansı açısından efsanevi karşılaşmalara şahit olduğumuz bir gerçek. Son dönemlerde oynanan maçlarda çekişmeli mücadeleler ise her an her şeyin değişebileceğini gösteriyordu. Özellikle Doğu’daki eşleşmelerde büyük sürprizler bu yıla damga vurdu. Son maçların 14 Nisan 2016 tarihinde oynanmasıyla takvim kısmi olarak netlik kazanmıştı. Fakat buna rağmen bazı takımlar yerini garantilemiş olmasına rağmen bazı favori takımların Playoff macerasına bilet bulamadığı gözlerden kaçmadı.

Bakıldığı zaman sezon içerisindeki performanslarda doğu tarafında Cleveland Cavaliers, Toronto Raptors ve Atlanta Hawks ipi göğüslemeyi başardı. Bu takımların playofflardan da başarıyla ayrılacağına kesin gözüyle bakılıyordu ve nitekim otoriteler yanılmadı. Aynı şekilde batı konferansı içinde Golden State Warriors, Oklahoma City Thunder ve San Antonio Spurs ekipleri favori olarak karşımıza çıktı.

NBA Doğu Konferansı Playoff Son Durumu

NBA Doğu Konferansında oynanan mücadelelerde artık şekillenmeye başlayan bir Playoff takvimi belirmişti. Keza başarılı bir sezon geçiren takımlar yerlerini garanti altına alıp rakiplerini beklemeye koyulmuşlardı. Buna ilişkin olarak heyecanda her geçen maçta bir üst noktaya çıktı.

  • Cleveland Cavaliers (56-24)

Doğunun lideri olmayı büyük bir sürpriz yaşanmadığı takdirde garantilemiş olan Cleveland doğu konferansını ilk sırada bitirmeyi başardı. Playofflarda ligi 8.sırada bitirecek olan takımla eşleşecek olan Cavs, Detroit Pistons ile ilk turda karşı karşıya geldi.

  • Toronto Raptors (53-26)

Toronto’da istediği doğrultuda bir sezonu geride bırakırken ikinci sırayı garantileyen takım oldu. Yeri sabit kalacak olan takım 14 Nisan 2016 tarihinde oynanan son maçların ardından ligin7.sırasında yer alan Indiana Pacers ile eşleşti.

  • Miami Heat

Miami Heat sezonun başarılı performanslarından birine sahipti. Ancak rakiplerine kıyasla durgun bir performans sergilediğini de söylemeden geçmeyelim. Burun farkıyla Atlanta ve Boston’ı geride bırakarak doğuda 3.olmayı başardı. Rakibi ise 6.sıradaki Hornets oldu.

  • Atlanta Hawks (48-32)

Playofflara birkaç maç kala Atlanta Hawks ile Boston Celtics arasında heyecanlı bir üçüncülük mücadelesi yaşanıyordu. Ancak Miami Heat üçüncülüğü çekip alırken Atlanta Hawks 4.olarak konferansın beşincisi olan Boston Celtics ile eşleşti.

NBA Batı Konferansı Playoff Son Durumu

NBA batı konferansında da Playofflarda başarı elde etmek isteyen takımlar arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı.

  • Golden State Warriors (71-9)

Harika bir sezon geçiren Golden State bu sezon ligin bitimine 2-3 maç kala birinciliğini ilan etmişti. Dolayısıyla oynanan son maçlarla beraber konferansı 8.bitiren Houston Rockets ile eşleşti.

  • San Antonio Spurs (65-14)

İkinci sıradaki yerini garanti altına alan takım ise Spurs oldu. Galibiyet yüzdesini bir hayli yükselten ekip ligi 7.sırada bitiren Grizzlies ile karşılaştı.

  • Oklahoma City Thunder (54-26)

Oklahoma ligin en iyi çıkışlarından birini sürdürerek 3.sırayı garantilemişti. Playofflarda 6.olan takımla eşleşerek Mavericks ile sahaya çıktı.

  • Los Angeles Clippers (51-28)

Los Angeles Clippers 4.olarak playyoflarda ligin 5.sırasıyla karşılaşacaktı. Muhtemel rakibi ise Portland Trail Blazers olarak görülüyordu. Tam olarak sabit bir performans sergileyen iki takım tahminleri yanıltmadı.

Yorum Yazın

Exit mobile version