in

New Balance’ın En İkonik 5 Ayakkabı Modeli

New Balance'ın En İkonik 5 Ayakkabı Modeli

Temeli 1906 yılına dayanan New Balance, 1960’larda ilk koşu ayakkabısını piyasaya sürmesinden bu yana atletik sahnenin temel öğelerinden biri olmuştur. 70’lerden sonra kullanılmaya başlayan ikonik “N” logosu ve yenilikçi Gore-Tex teknolojileri ile New Balance spor ayakkabılar tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmıştır. New Balance’ın tasarımına ve estetiğine yansıttığı sadelik, spor ayakkabılarına nadir ve zamansız bir çekicilik kazandırır. Gelin New Balance efsanesini doğuran ikonik modelleri daha yakından tanıyalım!

Devrim Niteliğinde Olan New Balance Modelleri

Moda dünyasında kalın tabanlı retro baba ayakkabılarının yeniden canlanması ve lüks ile sokak modası arasındaki sınırın flulaşması ile New Balance efsanesi yeniden gündemde. Devrim niteliğindeki teknolojileri 70’li yıllarda kullanmaya başlayan marka, ayakkabılarına klasik isimlerin yerine yenilikçi kodlar vermesiyle de dikkat çeker. Sokakta ve sosyal medyada büyük yankı uyandıran 530, 990 ve 2002 gibi kültleşmiş New Balance serilerinin anında tükenmesi markanın gücünü yansıtır. Kalite ve çok yönlülüğü beraberinde getiren markanın 80’lerde piyasaya sürdüğü 990 serisi ile ikonikleşmiştir. 990 serisinin yanı sıra New Balance 452, 500, 574, 530, 725 ve 2002 herkesin tarzına uyan klasiklerdir.

New Balance’ın Tasarım Çizgisi

New Balance’ın yaşam tarzına uygun spor ayakkabı markası olarak yeniden gündeme gelmesinin ardında zamansız ve minimalist tasarım çizgisi yer alır. Sade ve konforlu spor ayakkabılar, markanın kendine özgü gösterişli çizgisi ile mükemmel bir dengede tasarlanır. Böylece ortaya eşsiz New Balance kadın ve erkek ayakkabı silüetleri çıkar. Her ne kadar New Balance’in tasarım çizgisi onu diğer spor ayakkabılardan ayırt edici kılsa da çeşitli sayılardan oluşan model isimleri de markanın benzersiz tarzını vurgular.

Numaralandırma sisteminin temel mantığı performans ve stile yansıyacak şekilde belirlenmiştir. İlk basamaktaki rakam ve sayılar cinsiyeti ve kullanım amacını ifade ederken, son iki basamak performans ve yeniliği gösterir. “40” ile biten ayakkabı serisi optimum kontrole odaklanırken  “50” ila “70” aralığında denge, yastıklama ve konfordaki performans aralığını ifade eder. “80” ve “90” ve “00” ile biten seriler ise koşu performansına yönelik hız için tasarlanmıştır. Artık siz de New Balance koleksiyonlar arasından seçim yaparken beklentilerinize en uygun modelleri kolayca belirleyebilirsiniz.

New Balance'ın En İkonik 5 Ayakkabı Modeli

Geçmişten Bugüne Hayranlık Uyandıran New Balance Modelleri

Spor, konfor ve performansa odaklı New Balance ayakkabı serileri aynı zamanda benzersiz stili ile tüm dünyada hayranlık uyandırır. Dünya çapında tüm spor mağazalarda anında tükenen efsanevi spor ayakkabılar süper modellerden moda ikonlarına kadar herkesin istek listesinde yer alır. İşte tüm dünyada yok satan New Balance efsanesi spor ayakkabılar!

  • New Balance 500: 80’lerin ikonik modeli 500, konforu en üst düzeyde deneyimlemeyi sağlayan zamansız tasarımı ile dikkat çeker. Gündelik ve spor kombinler için mükemmel bir seçenek olan New Balance 500 tüm dünyada hem kadınların hem de erkeklerin favorisidir.
  • New Balance 530: Sokak modasının yeni trendi “daddy shoes” akımının en büyük temsilcilerinden biri olan 530 modeli unisex ve retro tarzı ile efsaneleşmiştir. Ultra nefes alabilir üst kısım, yüksek teknolojili yastıklama sistemi ve markanın imza “N” logosu tüm kıyafetlerle zahmetsizce iyi görünür.
  • New Balance 574: Markanın bilindik silüetlerinden biri olan 574, 1988 yılından beri tüm dünyada en sevilen spor ayakkabı modelleri arasında yer alır. Dayanıklı süet ve file sayanın retro esintili tasarımı günümüz sokak modasında hâlâ popülerliğini korur.
  • New Balance 2002: 2000’lerden esinlenerek tasarlanan New Balance 2002 modeli, kalın tabanlı baba ayakkabısı olarak hafızalara kazınmıştır. Üst düzey bir koşu ayakkabısı olarak tasarlanan 2002 modeli performansı kadar tasarımıyla da favoriler arasına adını yazdırır.
  • New Balance 992: ABD üretimi olan 992 modeli piyasaya çıktığı günden bu yana tüm dünyada ikonik isimlerin en sevdiği serilerden olmuştur. Lüks spor ayakkabı tasarımını yüksek performans ve üstün konforla birleştiği 992 modeli zengin renk paleti ile öne çıkar.
  • New Balance 725: Y2K rüzgarlarının estiği günümüz modasında 2000’lerin koşu tarzını yansıtan 725 serisi de oldukça dikkat çeker. Yenilikçi ve avangart güncellemeleri ile öne çıkan New Balance 725 sokak modasının yeni gözdesi olabilir.

Siz de zamansız stilleri dolabınıza eklemek için New Balance erkek ve kadın ayakkabıları Barcin.com ayrıcalıkları ile satın alabilirsiniz.

Kış Sporlarının Vazgeçilmezi Uludağ

Kış Sporlarının Vazgeçilmezi: Uludağ

Okulların Vazgeçilmez Ayakkabısı Vans!

Okulların Vazgeçilmez Ayakkabısı Vans!