in

Neymiş Bu Giyilebilir Teknoloji ?!?

Teknolojinin baş döndürücü hızında sözlüklerimize eklenen terimler giderek enteresan hale gelmeye başladı. İşte son dönemin favorilerinden biri: Giyilebilir teknoloji. İlk duyduğunuzda kafanız biraz karışır gibi oluyor ancak hemen sonrasında aydınlanma sürecine giriyorsunuz.

Aslında giyilebilir teknolojiyle yeni tanışmadık. Akıllı kol saatleri henüz yaygınlaşmasa bile uzun süredir gündemimizdeydi. Ancak son dönemde iki büyük firmanın atılımları bu terime daha hızlı adapte olmamıza sebep oldu. Bu iki firmadan biri akıllı gözlüğüyle ortamları aniden bilim kurgu filmi setine çevirme planında olan Google.

Google Glass’ı ilk gördüğümüzde “yok artık bunlarla mı gezeceğiz” demiştik. Ama şu an pek çok kişinin piyasaya çıkması için geri sayımda olduğunu biliyoruz. Google, muhteşem gözlüğünü moda haftalarına taşıyarak ve bloggerlara dağıtarak bir trend yaratma yolunda adımlarını çoktan attı. Bundan sonrasını piyasaya çıktıktan sonra göreceğiz.

Giyilebilir teknoloji denilince aklımıza gelen diğer firma ise Nike. Yenilikçi yapısıyla spor giyim sektörünün öncüsü olan Nike, çıkardığı Fuel Band ile spor meraklısı pek çok kişinin değiştirmediği tek aksesuarı haline gelmeyi başardı. Tüm gün yanınızda olan Nike Fuel Band, günlük aktivitenizi takip ederek daha aktif bir yaşama kavuşmanızı sağlıyor.

Biz Nike Fuel Band için yaz aylarını beklerken, bu bileklik yurt dışında çoktan bir trend haline dönüştü. Artık bileklerden düşmeyen bu aksesuar, sadece sporcuların değil en şık bayanların da bileklerini süsler oldu. Nike Fuel Band ile yapılan kombinlere bakılırsa artık insanları Nike Fuel Band takanlar ve takmayanlar olarak gruplandırmaya başlayabiliriz.

Giyilebilir teknoloji ürünleri listesinin uzayacağı kesin ama biz şimdilik yazın piyasaya çıkacak Nike Fuel Band’in ve özel hayatı ihlal ettiği gerekçesiyle piyasaya sürülemeyen Google Glass’ın peşindeyiz. Yaz hemen gelsin artık 🙁

Bu Şarkılar İnsanı Gaza Getirir!

Converse Gelinleri