in ,

Nike İlk Kyrie Irving Ayakkabısını Sunar: KYRIE 1

Basketbol’un genç yıldızlarından Kyrie Irving, kendi adını taşıyan yeni basketbol ayakkabılarıyla karşımıza çıktı. Nike ailesine katılan oyuncunun kendi adını taşıyan ilk ayakkabısı KYRIE 1  çok yakında Türkiye’de satışa çıkmış olacak.

Tasarımcı Leo Chang ve ekibi KYRIE 1’i tasarlarken oyuncunun hızından ve şaşırtıcı çevikliğinden ilham aldılar. Böylece ortaya hafif, iddialı ve hızlı tepki verebilen bir basketbol ayakkabısı çıkmış oldu. Ayakkabının öne çıkan özelliklerine baktığımızda ilk olarak  Nike Zoom Air yastıklamasıyla sağlanan hızlı tepki verme özelliğini görüyoruz. 360° Dynamic Grip özelliğiyle ayakkabının yanlarından daha iyi kavrama sağlanarak kavrama artırıldı. Kontrolü arttırarak ekstra destek sağlayan Hyperfuse yüzeyi nefes alıp vererek ayağın terlemesini engelliyor.

KYRIE 1’i daha iyi tanımak için ayakkabının ayrıntılarına inmeniz gerekiyor. Ayakkabının dilinde gördüğünüz yeni Kyrie logosu, Kyrie Irving’in öğrenme açlığından ve iç gücünden ilham alıyor. Dilin iç tarafındaysa kendi el yazısını yani imzasını görüyoruz. Ayakkabının tasarımında ve desenlerinde göze çarpan mimari açılar ilhamını Kyrie Irving’in anavatanı olan Avustralya‘dan ve ülkenin en önemli sembollerinden biri olan Sydney Opera Binası‘ndan alıyor.

Şimdi bu muhteşem basketbol ayakkabısı için geri sayımı başlatma zamanıdır. KYRIE 1 ile yakından tanışmamıza çok kısa bir süre kaldı.

2014’ün En Çok Satan Spor Ürünleri (İnfografik)

adidas’ın Efsane Kramponları Yeni Sezona Hazır: #ThereWillBeHaters