Menu
in

Nike Magista 2’nin Öne Çıkan Özellikleri

Orijinal Magista silüeti bilimsel testler ve prototip aşamaları sonucunda evrimleşerek daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkıyor. Daha hafif, daha çevik, daha iyi temas ve tutuş sağlayan Magista 2 ile tanışın.

Nike Futbol tasarımcısı Phil Woodman‘ın evrim ve morfoloji etrafında yaptığı araştırmalar şu soruyu sormasına sebep oldu: “Ayaklar futbol oynamak için evrim geçirseydi nasıl olurdu?” Böylece ağır çekim film çalışmalarının startı verildi. Çalışmalarda ayağın temasa en hassas yerlerini belirlemek için toplanan veriler bir ısı haritası üzerinden değerlendirildi. Ayağa uygulanan ısı haritası Magista 2’nin ortaya çıkış noktasını gösteriyordu.

Elde edilen verilere göre farklı ebatlarda girinti çıkıntılara sahip 3 boyutlu üst yüzey test edilmeye başladı. Bu yeni doku, oyuncunun dokunma hissiyle iletişim kurarak topla temasını geliştiren dairesel ve konforlu bir yapıda. Aslında Magista 2, yeni nesil Flyknit üst yüzeyin temsilcilerinden. Flyknit’in piksel hassasiyeti ekstra bir katman eklemeye gerek bırakmadan dokulu bir hale dönüştürülebiliyor.

Magista 2’de ayağı yükselten iç topuk kullanılarak daha sağlam bir tutuş sağlandı. Kramponun çivi dizilimi yapılan testler sonucunda farklı oyun stillerine ve çekiş gücüne göre yeniden düzenlendi. Tendondan aşağı doğru inen Dynamic Fit Collar, daha kalın örgü yapısıyla ekstra kavrama sağlıyor. Yeni dilsiz tasarımla bağcıkların altına konfor sağlayan dolgu maddesi yerleştirildi.

Magista 2’nin geliştirilme aşamasında önemli bir rol oynayan ısı haritası tasarıma da yansıtılmış durumda. Daha önce görülmemiş ikonik bir etki yaratan ısı haritası görünümü aynı zamanda üst yüzeydeki pürüzsüz geçişleri de gözler önüne seriyor.

Nike Magista 2 çok yakında stoklarda olacak!

Yorum Yazın

Exit mobile version