in

Kendra Harrison: Olimpiyata Gidemedi 28 Yıllık Rekoru Kırdı

18 Eylül 1992 doğumlu Harrison, doğduğu gün Gary ve Karon Harrison tarafından evlat edinmiş. Orduda çalışan Gary ve eşi Karon ikinci çocuklarından sonra daha fazla çocuk sahibi olmak istemişler ama bir takım sağlık sorunları çıkmış. Bunun üzerine 8 çocuk evlat edinmişler!

kendra-harrison-01

Ailenin altıncı çocuğu olan Kendra ponpon kız takımında yer alıp futbol oynadıktan sonra atletizme başladı. Daha 19 yaşında Nort Carolina’da yılın kadın atleti seçildi. 2012’de Londra Olimpiyat Elemeleri’ne katıldı ve kariyerindeki ilk hayal kırıklığını yaşadı. Bir yıl sonra kadınlar 100 ve 400 metre engellide kolej şampiyonu oldu ve 1992’den bu yana ilk kez bir sporcu başarıyı yakaladı. 2014’te yaşadığı sakatlıkla bir sezonu kaçırdı artık profesyonel olma zamanıydı.

Hatalı Çıkış ve Engele Takılma

2015’te Pekin’deki Dünya Şampiyonası’nda favoriler arasında gösterilen Harrison yarı finalde hatalı çıkış yaparak elendi. Bir sonraki yıl Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda finalde ilk engele takılınca sonuncu oldu.


Açık havada 12.36, 12.42 derken 12.24’le tarihin en iyi derecesini koştu. Herkes ondan Rio 2016 hakkını almasını beklerken finalde altıncı olunca bir kez daha olimpiyat dışı kaldı.

Büyük hayal kırıklıkları yaşayan Harrison London, Müller Anniversary Oyunları’nda arkadaşlarına ve dünyaya kendisini ispat etmeye kararlıydı. Engelleri mükemmel zamanlamalarla geçen Harrison finişe geldiğinde kronometre önce 12.58 yazdı. Daha sonra 12.20 açıklanınca tarih yeniden yazılacaktı çünkü Yordana Donkova’nın rekoru olan 12.21 tam 28 yıllıktı

Nike Magista 2’nin Öne Çıkan Özellikleri

Harden-Kanye İşbirliği Başlıyor