Menu
in ,

Nike Magista: Futbolda Yeni Sayfa

Nike yine yaptı yapacağını. Geliyordu, gelecekti derken Nike Magista huzurlarınızda! Oldukça ses getiren Nike Flyknit teknolojisi koşu ayakkabılarıyla karşımıza çıkmaya başladıktan sonra Kobe 9 Elite ile ilk kez basket sahalarına sıçramıştı. Şimdi sıra futbol sahalarının tozunu attırmaya geldi. Gelelim Iniesta‘nın ilk lansmanını yaptığı bu radikal kramponun özelliklerine.

Nike Magista yanılmıyorsak gördüğümüz ilk bilekli krampon. Bilek kısmı flyknit dokumasıyla tasarlandığı için daha çok çorap gibi. Kramponun bilek kısmı ayak tutuşunu artırıyor. Peki bu ne işe yarıyor? Özellikle oyun kurmada görev alan ve çok hareket eden futbolcuların performansını artırıyor.Nike Flyknit dokuması daha yakın temas ve daha iyi top hakimiyeti sağlıyor. Magista’nın 4 yıllık geliştirilme aşamasında geri bildirimleriyle sürece dahil olan Andres Iniesta Magista’yı şöyle özetlemiş:

“Kramponun oturuşu başka hiçbir şeye benzemiyor. Giydiğimde ayağımda varmış gibi değil. İçimden geldiği gibi ve daha büyük bir özgüvenle hareket etmemi sağlıyor.”

Gelelim kramponun tabanına. 360 derece hareket kabiliyeti sağlayan bu özel taban, hareket özgürlüğüne ihtiyaç duyan oyuncuların imdadına yetişiyor. Nike’ın amacı kramponun vücudunuzun bir uzantısıymış gibi hissettirmesi. Bu sayede oyuncuya her istediğini yapabileceği özgüvenini sağlayarak milisaniyelerin önemini ortaya çıkartıyor.

Nike Magista’nın bir de Türk temsilcisi var. Milli Takım oyuncularından Arda Turan, Nike Magista’yı ilk giyecek oyuncular arasında yer alıyor. Arda’yı kısa süre içerisinde Nike Magista kramponlarıyla sahalarda görebileceğiz. Nike Magista’nın satışı Mayıs ayında başlıyor. O zamana kadar sizi birbirinden güzel fotoğraflarla başbaşa bırakalım.

Nike Magista artık satışta!!! Hemen almak için tıkla>> Nike Magista Krampon

Exit mobile version