Menu
in

Nike Sonbahar 2014 Kadın Koleksiyonu: Performans Stille Buluştu

Nike, kadınlar için özel olarak tasarladığı yepyeni Sonbahar koleksiyonunu tanıttı. 2014 Sonbahar sezonu için performansı stille buluşturan marka, renk ve desenleriyle spor yaparken bile şahane görünmenizi sağlıyor. Nike koleksiyonunun en önemli özelliği spordan önce, spor sırasında ve spordan sonra ihtiyaç duyulan tüm detayların düşünülerek hazırlanmış olması.

Nike yeni sezon kadın koleksiyonunun tasarım aşamasında kadın atletlerin spor sırasındaki bilimsel verileri incelenerek, istedikleri hedeflere ulaşmalarına yardımcı olacak bir performans serisi ortaya çıkartılmış. Performans serisi tasarlanırken spor yapan kadınların stilinden taviz vermemesi gerektiği de unutulmamış. Kadın atletlerin “performans mı, iyi görünmek” mi ikilemini çok iyi kavrayan Nike ekibi, ortaya spor yapmasanız bile giymek isteyeceğiniz bir koleksiyon çıkartmış.

Spor sırasında kadın sporcuları ve performanslarını yakın takip altına alan Nike tasarım ekibi, her detayı düşünülmüş yepyeni spor giyim ürünleriyle karşımıza çıkıyor. Koleksiyonda yer alan tüm ürünler hareket kabiliyetini kısıtlamayan, oldukça hafif ve vücudun her hareketine uyum sağlayan cinsten. Koleksiyondaki parçaların tasarlanma aşamasında kadın atletlerin performansları sırasında yapılan testler önemli rol oynamış. Vücudun hareketlerine ve terleme noktalarına göre son halini alan koleksiyon, Nike laboratuvarlarının uzmanlığıyla şekillendi desek yeridir.

Nike 2014 Sonbahar Koleksiyonu için teni kesinlikle tahriş etmeyecek yumuşak kumaşlar ve en yeni Nike teknolojilerinden yararlanıldı. Yumuşak, hafif ve esnek Nike Dri-FIT Knit kumaşı hem koşu hem de performans ürünlerinde kullanıldı. Özellikle yoga pozları sırasında ihtiyaç duyulan esnekliği sağlayan bu kumaş, vücutta herhangi bir rahatsızlığa yol açmıyor.

Koleksiyonun renk ve desen seçimine baktığımızda yine aklımız başımızdan gidiyor. Nike her kadının bayılacağı bir renk ve desen paleti oluşturdu. Size enerji verecek renkler arasında kararsız kalacağınız şimdiden çok belli. Özellikle Nike tayt modellerini spor dışında da kullanmak isteyeceğiniz kesin. Koleksiyonu tanıtan isim ise ünlü top model Karlie Kloss. Balenin yanı sıra düzenli koşan ve yoga yapan Kloss, Nike’ın ne kadar doğru bir tercih yaptığını kanıtlayacak kadar formda bir isim.

Nike 2014 Sonbahar Kadın Koleksiyonu’ndan ilk parçalar yavaş yavaş stoklara girmeye başladı bile. Yani beğendiklerinizi hemen kapmak için yakın takibi bırakmasanız iyi edersiniz.

Exit mobile version