in

Nike Türkiye Milli Takım Forması

Nike  tasarımı aşamasında tüm Türkiye’de detaylı araştırmalar yaparak, halkın genel beğenisini yansıtan bilgiler topladı ve bu bilgiler sonucunda ”Milli takımın uzun yıllar giydiği ve Türk halkının da büyük beğenisini kazanan Ay – Yıldızlı formayı yeniden tasarladı…

Geçmişin güçlü izlerini taşıyan, hakim rengi beyaz olan bu yeni tasarımda formanın göğsünde kırmızı bir bant ve bandın üstünde Ay – Yıldız bulunuyor.

Uzun süren araştırma ve tasarım çalışmaları sonucunda üretilen formada önceki formalarda kullanılan teknolojik özellikler daha da geliştirilerek uygulandı. Yeni formanın öncekilerden en büyük farkı ise geri dönüşüm özelliğinin bulunması. Türk Milli Futbol Takımı’nın yeni forması hem futbolcular hem de taraftarlar için aynı özellikte geliştirildi.

Geri dönüşümü yapılmış plastik şişelerden elde edilen kumaşlardan üretilen formalar futbolcuları daha kuru, daha serin ve daha rahat tutacak şekilde tasarlandı. Bu tasarım sayesinde futbolcuların vücut sıcaklığı yeşil sahadayken istenilen düzeyde tutuluyor olacak ve böylece onlar da en üstün performanslarını sergileyebilecekler.

Performansı sürdürülebilirlikle birleştiren Nike aynı zamanda çevreye duyarlı tasarım felsefesine uygun olarak çevreye verilen zararları azaltma konusundaki kararlılığını da göstermiş oldu.

Daha önceki Nike forma kumaşlarına göre %13 daha hafif olan geliştirilmiş Nike Dri-Fit kumaş, teri buharlaştığı yer olan formanın dışında tutarak futbolcuların daha kuru kalmasını sağlıyor. Formanın her iki yanında uzanan ve şortlarda bel kısmının altında bulunan yeni havalandırma bölgeleri ise kumaştan içeri giren havayı ciddi derecede arttırarak futbolcuların daha serin hissetmesine olanak sağlıyor. Şortlarda ise bel kısmının altında, omurganın alt kısmının yakınında ek bir havalandırma bölgesi bulunuyor. Formanın yeni çift dokumalı yapısı ona daha ince bir görüntü kazandırırken, öte yandan %10 daha esnek bir yapı veriyor. Ayrıca vücudun doğal hatlarını vurgulayan yeni dinamik kavrayışı maksimum hava dolaşımı ve hareket sunuyor. Son yıllarda maçların büyük bir kısmının son 15 dakikada atılan gollerle kazanıldığı veya turnuva maçlarında uzatmalara gittiği düşünüldüğünde, Nike’ın yeni formalarında uyguladığı tasarımın felsefesinin önemi daha iyi anlaşılıyor.

Nike’ın, sponsor olduğu tüm milli takımların formalarında bu üstün teknolojiyi kullandığı, aralarında Cristiano Ronaldo, Robinho ve Sneijder gibi isimlerin de bulunduğu dünyaca ünlü pek çok futbolcunun bu yaz Güney Afrika’da sahaya futbol tarihindeki en çevre dostu ve teknolojik açıdan en gelişmiş formalarla çıkacağı da dile getirildi. Brezilya, Portekiz ve Hollanda gibi Nike’ın değişmez listesindeki ünlü milli takımlar ilk kez tamamen geri dönüşümle elde edilmiş formalar giyecekler.

Bu formayı piyasaya çıktığı ilk gün Barcin.com’da inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Formda Bir Vücut Eğitimde Başarı Getiriyor

adidas ZX 8000 – Efsane Geri Döndü