in

Ninesquared Markasının Öyküsü

ninesquared marka hikayesi

2017 yılında, bir grup voleybol oyuncusu tarafından kurulan NineSquared, voleybolu bir salon sporundan çok, bir yaşam tarzı olarak gören çizgisiyle karşımıza çıkıyor. Voleybol tutkusunu herkese yaymak, bu tutkunun peşinden giden farklı insanlarla tanışmak ve sportif bir bakış açısıyla günlük hayatı yeniden yorumlamak isteyen marka, sektöre İtalya’dan katılıyor. İngilizcede 9 metrekare anlamına gelen NineSquared, adını tam da tutkunu olduğu voleybol sporunun 9 metreye 9 metre olan saha ölçülerinden alıyor. Markanın kurucu ekibi, kendilerini ve voleybol sporuna bakış açılarını şöyle tanımlıyor: “Biz her zaman voleybol hareketinin daha fazlasını hak ettiğine inandık ve markamız bu inançtan doğdu. Başta kendimiz olmak üzere, herkesin voleybolu anlama biçimini değiştirmek, bir sonraki seviyeye yükseltmek ve bu sporun hem algısını hem de stilini geliştirmek istiyoruz. Çünkü voleybol, bizim için sadece bir spor değil, DNA’mıza işlemiş bir varlık biçimidir.”

ninesquared ürünleri

Hayali Gerçeğe Dönüştüren Marka

Amatör voleybol oyuncularından profesyonel sporculara, milli takım oyuncularından yerel ve küçük kulüplere, plaj voleybolundan salon turnuvalarına kadar uzanan geniş bir yelpazede herkese kapılarını açan NineSquared markası, spor ve romantizmin birleştiği o ince çizgide yürüyor. Topla temas edilen milisaniyelerin, oyunun kaderini değiştiren küçücük anların ve büyük bir dostluğun peşinden giden NineSquared, voleybolu hayata yön veren bir eylem olarak görüyor. Çünkü ekibe göre voleybol da tıpkı hayat gibi hiç durmuyor ve her zaman bir sonrası için ilerliyor. Herkesi ekibe katılmaya, bu hayali büyütmeye ve birlikte büyümeye çağıran NineSquared bir markadan çok daha fazlası. NineSquared, voleybol dünyasında gerçek bir hareket olmak istiyor. 

Algıları Değiştirmek İçin Geliyor

NineSquared, içinden çıktığı İtalya’da ve tüm dünyada ana spor dallarından biri olarak kabul edilen voleybolun, futbol ya da basketbol kadar ilgi görmemesine eleştiri getiriyor. Bu yüzden marka, tüm voleybol taraftarlarını coşku ve neşe ile eğlenceye ve  centilmenliğe çağırıyor.

Tıpkı futbolda olduğu gibi, yalnızca maç süresince değil, öncesinde ve sonrasında da devam eden bir birlikteliğin fitilini yakmak isteyen marka, bu alandaki önemli bir boşluğu doldurmak amacıyla her gün biraz daha fazla büyüyor. Voleybol tutkusunu herkese bulaştırmak isteyen NineSquared ekibi, voleybolun sadece atışlardan, setlerden ya da maç sayılarından ibaret olmadığını da anlatıyor. Voleybol maçlarını da tıpkı futbol gibi kalabalık birer şölene dönüştürmek isteyen ekip, bu konudaki algıları tümden değiştirmeye geliyor.

Voleybola Dair Her Şey Yeniden Tasarlanıyor

Böylesi büyük bir tutku ve inançla yola çıkan NineSquared markası, sadece voleybol kıyafetleri ve ekipmanları üretiyor.  Markanın ürün seçkisi kadın, erkek ve teknik ekipman olarak üç ana grupta toplanıyor. “Join the crew / Ekibe katıl.” sloganıyla yola çıkan markanın bu çağrısı tasarımların üzerinde de dikkat çekiyor. Basic çizgileri, sportif detaylar ve dinamik bir yorumla sunan NineSquared; pantolondan tişörte, çantadan şapkaya, şorttan sweatshirt’e uzanan geniş seçkisi ile farklı bir moda anlayışını beraberinde getiriyor. Yalnızca oyun sahasında değil, spor antrenmanlarında, hatta günlük hayatta da rahatlıkla giyilebilecek bu seçki ile voleybol, oyun alanlarından kurtulup sokaklara taşıyor ve bu tutku tüm şehirde geziniyor.

Ninesquared Turkiye'de!

Tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken NineSquared, her geçen gün büyüyen yolculuğuna Türkiye’yi de ekliyor. Siz de voleybolu tıpkı NineSquared ekibi gibi tutkuyla seviyor ve bu sporu hayatın yalnızca bir bölümü değil, her alanı olarak görüyorsanız, ekibe katılmaya ne dersiniz? Markanın heyecan verici tasarımları ve birbirinden güzel aksesuarları yakında Barçın‘da!

Yürüyüş ve Koşu Ayakkabısı Arasındaki Farklar Nedir

Yürüyüş ve Koşu Ayakkabısı Arasındaki Farklar Nedir?

Sıcak Havalara Uygun Sporlar kapak

Sıcak Havalara Uygun Sporlar