in

Okula Dönüş Alışverişi için Tavsiyeler

Yaz tatilinin ardından okullar tekrar açılmadan önce çanta, spor ayakkabı, tişört gibi birçok aksesuar ve kıyafet de okula dönüş alışverişi listesinde yer alır. Okul için yapacağınız alışverişlerde spora yönelik ürünleri tercih etmeniz çok yönlü bir kullanım sağlarken konforu da beraberinde getirir. Okul alışverişinde en fazla tercih edilen ürünler arasından siz de kendi tercihinizi yapıp çocuğunuzu okula en sportif şekilde hazırlayabilirsiniz.

1- Çanta Seçimi Nasıl Olmalı?

Yılın en popüler ayakkabı ve çantalarını sizin için derledik. Okul hazırlıklarını yaparken alınması gereken ürünlerin başında gelen çantalar, hem kitapların taşınmasında hem de okul dışı kullanımda tercih edilir.

okula dönüş alışverişi

Kitap, defter ve kalem için kullanılan çantaların çok amaçlı olmasına önem verirseniz çocuklarınızın spor yaparken ya da kısa süreli seyahatlerde farklı çantalara ihtiyaç duymasının önüne geçebilirsiniz. Renkli sevenlere de siyahın tutkunlarına da hitap eden çantalarda su geçirmezlik, yırtılmazlık gibi birçok farklı özellik arasından seçim yapabilirsiniz. Çantaların askıları farklılık gösterse de okul için kullanılacak modellerin sırt çantası gibi çift omuzdan asılan türde olmasına dikkat edin.

2- Ayakkabı Seçimine Özen Gösterin

Okula giden çocuklar ve gençler tarafından günün büyük bir bölümünde kullanılacak olan ayakkabıları spor modelleri arasından seçmeniz konfor ve sağlık açısından önem taşır.

okula dönüş alışverişi

Ders aralarında sık sık hareket edecek çocukların konforu ve sağlıklı bir ayak gelişiminin yanı sıra teknolojiyle birlikte gelen birçok özellik sayesinde yorgunluk başta olmak üzere birçok problemin de önüne geçilebilir. Spor ayakkabılardaki nefes alan kumaş, bilek desteği, ortopedik taban, hafızalı taban gibi birçok özellikle çocuğunuzun ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Özellikle siyah ve beyaz spor ayakkabı modelleri, okul kıyafetlerine tam uyum sağladığı için seçim yapmanız da bir hayli kolaylaşacak.

3- Tişört, Forma ve Eşofman

Sıcak mevsimlerde okullarda uygulanan kıyafet düzenlemeleri ile gömlek yerine tişört veya polo yaka tişört gibi daha rahat kıyafetler de kullanılabiliyor. Okula dönüş alışverişi yaparken standart kıyafetlerin yanında polo yaka tişörtler başta olmak üzere okula uygun renklerde tişörtlerle çocuklarınızın rahat giyinmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca beden eğitimi derslerinde kullanacakları futbol formaları veya eşofman takımları da okul alışverişinin vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Hem takım hem de tek alt veya tek üst şeklinde alabileceğiniz eşofmanlar, ter tutmama, vücut ısısını dengeleme gibi birçok özelliği sayesinde beden eğitimi derslerini ilk dakikadan son dakikaya dek aktif geçiren çocukların performansını korumaya yardımcı olur.

okula-donus-esofman

4- Aksesuar Desteğini Unutmayın

Tatilin ardından okula dönen çocuklar için aksesuar desteklerini de asla ihmal etmeyin. Hem kısa hem uzun çoraplarla çocuğunuzun spor ayakkabısını en rahat şekilde kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca okulların vazgeçilmezi olan sporun keyfini doyasıya çıkarmak isteyen spor tutkunu çocuklar için okul kullanımına uygun top modellerini ihmal etmemelisiniz. Çocuklarınıza yapacağınız sportif dokunuşlar, eğitim hayatlarından daha fazla keyif almalarını sağladığı gibi gelecekte başarılı bir sporcu olmalarının da önünü açabilir. Ayrıca tenis gibi bireysel sporlara yönelen çocuklarınız için raketlerini taşıyacakları şık bir kılıf da okul öncesi çocukları motive edici alışveriş listesine eklenebilir. Sporla iç içe büyüyen çocukların daha sağlıklı, daha sosyal, daha güçlü olduklarını asla unutmayın.

okula dönüş alışverişi

Okula dönmeye hazırlanan çocuklarınızın aksesuarlarından okul çantalarına, ayakkabılarından eşofmanlarına kadar tüm ihtiyaçlarını listelemeyi ihmal etmeyin. Barcin.com online mağazası, çocuklarınızın okula başlarken daha keyifli hale gelmesi ve tatilin bitmesinden doğan üzüntüyü daha kolay atması için gereken tüm kıyafetleri ve aksesuarları hızlı, kolay ve güvenilir bir alışveriş seçeneği ile size sunuyor ve okul alışverişlerini strese dönüşmekten kurtarıyor.

çocuklara sporu sevdirme

Çocuklara Sporu Sevdirme İçin 7 Tavsiye

omega 3 hangi besinlerde bulunur

Omega 3 Hangi Besinlerde Bulunur & Örnek Menüler