in

Polis Şefi 50. Maratonuna Hazırlanıyor

Eğer 57 yaşındaki Boston Polis Şefi William Evans günlük koşularını yapmamak için bahane arasaydı, bu konuda fazla zorlanmazdı. Mesleğinin doğası gereği işini düzenli olarak gece yarısında yapması gerekiyordu. Fakat hala Evans koşmanın bir yolunu buluyor.

“Bu, zihnimi rahatlatmamı sağlayan hoş bir mola. İnsanlar bana hep, işini nasıl yaptığını bilmiyorum diyor. Aslında benim sırrım her gün koştuğumdan emin olmak. Basit bir şekilde koşumu yaptığım sürece her şeyi yapabilirim.” diyor.

Evans tahminine göre çoğu gece 4-5 saat uyuyabiliyor ancak 2 saat kadar az uyuyabildiğinde bile ertesi sabah genellikle koşu için yollara düşüyor.

“Önceki gün ne olduğunu ve ne yapmak zorunda olduğumu düşünüyorum. Bu bir şekilde beni mücadeleme hazırlıyor. Eğer sadece uyanıp duş alırsam, aynı şeyi hissetmiyorum. Kahvem o kadar da iyi tat vermiyor. Eğer bir sebepten koşamazsam, tamamiyle başka biri oluyorum.” diyor.

Özverisi, ona bu ay 49.sunu koştuğu Houston Maratonu’nu negatif split ile 3:37:39’da bitirmesini sağlamış. Bu da, 57 yaşındaki adama Boston Maratonu’na katılım hakkı kazandırmış. Evans şimdi 50. maratonu olarak 2016 Boston Maratonu’nda koşabilmeyi umuyor.

Evans en son 2013 yılında Boston’da koşmuş ve yarışı 3:34:06’da, yarış bitiş alanında bombaların patlatılmasından az önce bitirmiş. Haberi duyduğu anda, hemen işe koşup ertesi akşam 10:00’a kadar hiç durmadan çalışmış. Bunun ne kadar zor bir şey olduğunu tam maraton koşmuş insanlar bilebilir.

Evans “Buna ihtiyacım olduğunu biliyordum. İşte bu yüzden, insanlar zamanlarının olmadığını söylediklerinde bu beni sinir ediyor. Zamanınız vardır, sadece disipline ihtiyacınız vardır.” dedi.

Sportif Sevgililere Özel 14 Şubat Hediye Rehberi

Matt Damon Bile Yarı Maraton Koştu, Ya Sen?