Menu
in

Puma’dan Koşu Robotu: BeatBot

Geçen hafta sizi 3D baskı spor ayakkabı teknolojisiyle tanıştırmıştık. İlerleyen dönemde tam ayağınıza göre modellendirilmiş kişiye özel spor ayakkabılar dakikalar içerisinde üç boyutlu olarak basılabilecek. Giyilebilir teknolojiyle ilgili gelişmelerse çoktan günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi.

Puma ise bizi giyilebilir değil yarışılabilir teknolojiyle tanıştırıyor. Puma BeatBot şimdiye kadar gördüğümüz ilk koşu robotu olarak tarihe geçti bile. Puma’nın koşucular için tasarladığı BeatBot, motivasyonu yükselten ve hedeflerinize ulaşmanızı sağlayan bir koşu arkadaşı. Programlanabilen robot, sizin girdiğiniz mesafe ve hız gibi bilgilere göre çalışıyor. Sensörleri sayesinde pistteki çizgileri takip ederek giden BeatBot, koşu antrenmanı sırasında gerçekten yenebileceğiniz görünür bir hedef koymanızı sağlayarak, sınırların zorlanmasına yardımcı oluyor.


Puma BeatBot üzerinde aydınlatma amaçlı ışıklar ve koşu sırasında kayıt için çift GoPro kamera bulunuyor. Şimdilik sadece Puma’nın kendi atletleri için kullanıma sunulan robot, spor teknolojisinin geleceği açısından heyecan verici.

Puma BeatBot’un çıkışını beklemek yerine kendinize yenmeye çalışacağınız daha hızlı bir koşu arkadaşı edinmek isterseniz Barçın Running Club‘a katılmanızı öneririz;)

Yorum Yazın

Exit mobile version