Menu
in

Ronaldo’nun Yeni Kramponu: Mercurial CR7 Chapter 4

Tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen Cristiano Ronaldo’nun futbol kariyerindeki dönüşümlerinden esinlenilerek tasarlanan kramponların yenisi Nike Mercurial CR7 Chapter 4: Forged For Greatness satışa çıktı!

Bildiğiniz gibi her krampon, Ronaldo’nun futbol hayatının bir dönemine odaklanıyor ve onun dünyanın en iyisi olma yolundaki dönüşüm anlarına atıfta bulunuyor. Serinin son ayakkabısında hikaye, Ronaldo’nun Manchester’a ilk transfer olduğu yıla ve ilk kez 7 numaralı formayı giydiği dönemlere dayanıyor.

Ronaldo, daha 18 yaşındayken 12 Ocak 2003’te Manchester’a transfer olduğunda daha önceki kulübünde giydiği 28 numarayı alacağını düşünüyordu ancak Manchester’ın teknik direktörü Alex Ferguson kendisine 7 numaralı formayı vermişti.

“Önce çok şaşırdım, çünkü o formayı giyen adamları tanıyordum. Futbolda başarımın başlangıcıydı bu olay ve sadece becerilerimi değil fiziğimi de geliştirdim. Orada oynadığım beş yılda futbol sanatını öğrendim. Birlikte birçok şey kazandık. Benim için bir rüyaydı”

Elbette Ronaldo kısa bir süre içinde 7 numaraya layık bir oyuncu olduğunu kanıtladı ve 5 sezon giydiği Manchester formasıyla gösterdiği performans sayesinde takımını 3 kez üst üste lig şampiyonu olmasına büyük katkı sağladı. Yıllar 2008’i gösterdiğindeyse Ronaldo, dünyanın en iyi oyuncusu ödülüne layık görüldü.

Ronaldo’nun hayatındaki bu dönüşümler CR7 Mercurial serisinin oluşumuna da esin kaynağı oldu ve tüm hikaye krampona ince ince işlendi. Kramponun tasarımında dikkat çekici renkler kullanılarak, tavda dövülen erimiş demire bir gönderme yapıldı. Dış kaplamada kullanılan turuncu ve kırmızı eğimler, değişimin gerçekleştiği üst kısımdaki metalik tonlarla birleşti. Kramponda yer alan CR7 logosundaki 7 rakamı, renklerle daha da ön plana çıkarıldı. Bu detay ile Ronaldo’nun yıllar içinde 7 numaralı formaya yükselişine vurgu yapıldı. Topuk kısmına Roma rakamlarıyla yazılan XXVIII ise Portekizli golcünün kariyerine başladığı 28 numaralı formaya atılan bir selamdı adeta.

Bu muhteşem kramponu kazanmak için Twitter hesabımızdaki kampanyaya katılarak şansınızı deneyin;)

Seriye ilham kaynağı olan Ronaldo’yla çekilen filmin tamamı ise şöyle!

Bakalım serinin bir sonraki kramponu, Ronaldo’nun futbol hayatındaki hangi dönüm noktasını anlatacak.

Yorum Yazın

Exit mobile version