Menu
in

Sırtına Mesaj Yazan Maratoncu Kadınını Arıyor

Chicago Maratonu’ndan önceki gece Steve Bergstrom’un biraz daha farklı bir yarış planı vardı.

Sevgilisinden yeni ayrılmış, 30 yaşındaki pazarlamacı bekar, içkisini yudumlarken aklına bir fikir gelmiş ve kendini gülmekten alamamış.

Bu fikir, kendisini bir reklam panosuna döndürmekmiş. Basit bir şekilde yarışın ortasında kısa bir kişisel reklam yapma fikri oluşmuş. Yarıştan önce kuzeninden yardım isteyip üzerine kalıcı mürekkepli kalemle yazı yazmasını rica etmiş.

“Önce aklımdaki cümleyi bir kağıda yazıp ona gösterdim ve ilk tepkisi iğrençmiş gibi olsa da ardından sürekli gülmeye başladı.”

Mesaj : “BEKAR / Facebook’taki ismi / Steve Bergstrom”

Bir koşucu ve triatletin biriyle çıkması için etkili bir yol gibi göründü. “Zamanımın çoğunu alan bir işim var. Çift yöne birer saat yolculuk yapıyorum, spor salonuna üyeyim ve spor yapmayı seviyorum. Bu yüzden bolca boş vaktim olmuyor” dedi.

Bergstrom’un başka bir sporcuyla olan ilişkisi yakınlarda sona ermiş ve kendisinin erkenden kalkıp antrenman yapmasını ve yarışmasını anladığı için kendisine müteşekkir olduğunu söyledi. Bu yüzden arkasına yazdırması daha mantıklıydı çünkü aradığı kişi bir sporcuydu, seyirci değil.

“Bu basit bir pazarlama yoludur, ulaşmak istediğiniz kitleye mesajı iletmek için doğru yolu seçmektir. Eğer bir sporcuyla çıkarken hayat kolay ise, neden bunu etkinlikte bu şekilde yayınlamayayım ki?”

Maratonu 6.kez Chicago’da koşarken, kişisel en iyi süresi olan 3:47:58’de tamamladı. Yarıştan sonraki birkaç saat ve gün içinde kendisini parkurda gören 12 kadın tarafından Facebook üzerinde arkadaşlık teklifi aldı. Hepsi yarışı koşmamıştı.

Bir maratonu üstsüz olarak koştuğunuzda, bazı insanlar tarafından size ıslık çalınır. Böyle bir durumda eğer mesajımı yayınlamaya değer bir grup gördüğümde sırtımı bir yöne ya da öbür yöne döndürdüm.

Şimdilik sonuçlar umut verici. Bergstrom, Facebook messenger’da güzel sohbetlere girdiğini söyledi. Geçen Cuma, kendisine ulaşan kadınlardan biriyle buluşmuş. O da bir maratoncuymuş ve o da üzerinde bir kedi fotoğrafı olan ve “annem, kedi babası birini arıyor” mesajı taşıyormuş.

Yorum Yazın

Exit mobile version