Menu
in

Sporu Eğlenceli Hale Dönüştürmenin 5 Yolu

Spora başlamak konusunda zorlanıyorsunuz, peki ya sürdürmekte? İlk adımı atarken yaşadığımız motivasyon çok kısa bir sürede yerini üşengeçliğe ve tembelliğe bırakıyor. Madem yeni yıl kararlarımızı uygulamanın kolay yollarından bahsettik, o zaman sporu daha eğlenceli hale getirerek yaşam biçimi haline nasıl dönüştürebileceğimize de bir bakalım mı?

Arkadaşlar iyidir

Spora başlarken yanınıza sizi motive edecek ve beraber güzel vakit geçirdiğiniz bir arkadaşınız da alın. Arkadaşlar hem rekabet etmek hem de güzel vakit geçirmek için önemlidir;)

Kendi kişisel koçunuzu edinin

Kişisel antrenörün bütçenizi aştığınızı düşünüyorsanız henüz Nike Training Club uygulamasıyla tanışmamışsınız. Farklı seviyelerde, farklı sürelerle hazırlanan antrenman programlarından kendinize uygun bir amaç belirleyerek spora hemen başlayabilirsiniz. Tüm egzersizleri detaylı videolarla izleyebileceğiniz NTC ile hayalinizdeki kadar fit görünebilirsiniz. Nike Training Club’ın şimdilik sadece İstanbul’da organize ettiği dersleri  de mutlaka programınıza dahil edin!

Fitness kıyafetleri insanı şahane gösterir

Daha önce spordaki kıyafet seçiminin ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Fitness kıyafetleri de hem performansınızı hem de motivasyonunuzu yükseltmek için hazırlanır. Vücudunuzu toplayarak şekillendiren tayt ve bra’lardan en salaş haliyle bile çok cool görünen eşofman altları ve atletler aslında sizin en önemli motivasyon kaynaklarınızdan. Aynaya baktığınızda kendinizi iyi hissetmek için size en yakışan ve vücudunuzu iyi gösteren performans ürünleri seçmeyi ihmal etmeyin!

Muhteşem playlistler motivasyonu artırır

Müziksiz spor yapmasanız bile belki de enerjinizi en üst seviyeye taşıyacak listeyi bulamamış olabilirsiniz. Spotify bu konuda imdadınıza yetişiyor. Spotify’ın hazırladığı özel fitness ve koşu listeleri dışında bizim hesabımızı takibe alarak hazırladığımız özel listelere de göz gezdirebilirsiniz!

Koşu kulübüne katılıp yeni insanlarla tanışın

Tek başınıza koşmak yerine bir koşu kulübüne katılın. Bir toplulukla koşmak ve yeni insanlarla tanışmak rutinden çıkmanıza ve koşuyu çok daha eğlenceli hale dönüştürmenizi sağlar. Nike Run Club özellikle İstanbul’da düzenlediği koşu etkinlikleriyle koşuya meraklı herkesi bir araya getiriyor. Koşu antrenörleriyle hem çok daha sağlıklı hem de çok daha düzenli bir koşu programı yapabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde kendinize uygun bir koşu kulübü bulamıyorsanız NRC uygulamasıyla koşu için kendinizi motive edebilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version