in

Giysi Değil Motivasyon Satın Alın

Bilimsel araştırmalarla ortaya konan bir gerçektir kıyafet ve motivasyon ilişkisi. Mesela “star gibi giyinmek” tabiri vardır! Bir star neden bizim gibi giyinmez? Çünkü giysi yalnızca giysi değildir. Kıyafetle zihinsel biliş ve motivasyon hakkında yakın bir ilişki var. Spor için de bu fazlasıyla geçerli. Giysiler gerçekten de davranış ve tavrınızı etkilediği gibi, motivasyonu da etkiler. Rahatsız bir kıyafetle spor yapmak, insanları spordan bile vazgeçirebilir. Oysa yapılması gereken çoğu kez bellidir ve sporu bırakmaktan daha az maliyetlidir: Bilime kulak vermek ve doğru giysiyi doğru sayıda edinmek!

Bazen daha fazlası gerekir

atlet-giyim

Spor salonuna giderek yaptığımız şeyin adı spordur. Harcadığımız enerjidir. Ama o arada tek ürettiğimiz şey terdir! Terli eşyalar yıkanma sırasına girer. Bir atletle spor yapmak bazen spora engel bile olur. Atletim temiz değil! Oysa daha fazla sayıda daha kaliteli atlet hem rahatlık sağlar hem de çamaşır stresine engel olur.

Üşütmeyen rahatlık

teknolojik-spor-giyim

Soğuk havada bir sabah yürüyüşüne çıkarken dağcı gibi giyinmek derttir. Çünkü dağcı gibi hissedersiniz ama düz parkurdasınızdır. Bu çelişki motivasyonu azaltır. Üzerinizdeki kalınlık altı üstü bir yürüyüş için fazladır. Oysa teknoloji sizi hem üşütmeyen hem de rahat ettiren giysiler için çalışıyor. Birkaç tane teknolojik kumaş uzun yıllar boyu yürüyüş konforu ve motivasyonunuzu garanti eder.

Ne renk koşmak istersiniz?

renkli-spor-giyim

Spor giysileri elbette tasarım ve malzemeleriyle belirli bir amaca hizmet eder. Ancak aklınıza gelmeyecek bazı özellikler, size tüm bunlar kadar katkı sağlayabilir. Mesela, siyahlarla koşmak zorunda değilsiniz. Turuncu renk hem ilgi görür, hem de pozitif etki sağlar. Kollarınızı her öne attığınızda özel bir kumaşın yansıttığı özel renkler bazen paha biçilmezdir.

Seksi görünmek de motivasyondur

seksi-spor-giyim

Kadınların evde yaptığı sporlardaki istikrarsızlığın en büyük nedeni pijama ya da eski giysilerin spor kıyafeti olarak kullanılması. Her aynaya baktıkça uykudan kalkmış halinizi görmek ya da en şık olmayan tarzınızı izlemek sizi tam anlamıyla mutsuz eder. Beyin bu sinyalleri enerjinize de olumsuz yansıtır. Bacak ya da kalçalarınızı, kollarınızı ya da göğüs kısmınızı her gördüğünüzde size ekstra motivasyon katacak giysileri seçin.

Uzun Bir Yaşam İçin 5 Egzersiz

Kaderinde 1 Numara Olmak mı Var?