Menu
in

The Clash’ten Neymar’a Geliyor!

İngiliz punk müziğinin Strummer-Jones-Simonon üçlüsünden müteşekkil yırtıcı forvet hattıyla tanınan grubu The Clash’in pek bilinen hit şarkısı, sevilen kişiye restini “Should I stay or should I go now?/ Kalmalı mıyım, gitmeli miyim?” cümlesiyle çeker. 5 Şubat’ta 24. doğum gününü kutlayan Neymar da Silva Santos Júnior da Barcelona yönetimini bir süredir işte bu soru cümlesiyle sınıyor.

Bir futbol topu gördüğünde ne olduğunu anlayabilecek kadar futbolla ilgili herkesin malumu artık: Barcelona, 2015 takvim yılında bilumum rekorları öyle acımasızca kırdı ki, Strummer-Jones-Simonon hattı kadar zalim bir görüntü veren Messi-Suárez-Neymar üçlüsü toplam 137 gol attı. Messi’n varken Neymar’ı alıyorsun, Neymar’ın varken Suárez’i alıyorsun; sonra istatistik kâğıtları işte böyle dolup taşıyor, ormanlar yok oluyor!

2015 takvim yılını 41 resmi golle kapatan Neymar, 22 haftası Barcelona’nın üstünlüğüyle geçilen La Liga’da çıktığı 19 maçta 16 gol ve 12 asist gibi “mütevazı” istatistikler tutturmayı başardı. 56 gol atan Barcelona’nın, gollerinin tam yarısında doğrudan etkide bulunmak; eh, hiç fena değil!

1 Temmuz 2013 tarihinde Barcelona muhasebe hesabının borç kısmına, Santos hesabının ise alacak kısmına 88 milyon Euro yazdırarak Katalonya yolunu tutan Neymar, beş yıllık sözleşmesinin sonu olan 2018’i beklemeden bir başka adres değişikliği yapacak mı; İspanya’da güncel konu şimdi bu. Dünya üzerinde paha biçilemeyen kişilere paha biçebilecek iki kulüp olan Real Madrid ve Manchester United’ın reddedilemeyecek teklifleriyle kafası karışan Neymar Jr’ın önünde üç seçenek var: Barcelona’da kalmak, Barcelona’dan Real’e transfer olarak tıpkı Luis Figo gibi bir nefret objesi haline gelme riskini göze almak, başlı başına bir nefret objesi olan MANU’nun “haftalık” 1 milyon poundluk teklifine kayıtsız kalmamak. Böylesine zor bir seçim arifesindeki Neymar’ın yerinde olmayı kim isterdi ki!

Yorum Yazın

Exit mobile version