in

Ünlülerin En Sevdikleri Spor Ayakkabıları

Bugün spor ayakkabılarından ayrı düşünemediğimiz ünlüleri mercek altına almaya karar verdik. Spor ayakkabılarıyla özdeşleşen ünlü isimler yaratıcı kombinler oluşturma konusunda da ilham verici bir etkiye sahipler. Bu sayede pek çok ünlü spor markası da ünlü isimlere, hatta ünlü bloggerlarla hazırladıkları özel koleksiyonlarla karşımıza çıkıyor. Spor ayakkabı kültürü yayıldıkça işbirliklerinin kapsamları da büyümeye başlıyor.

Geçtiğimiz iki sene boyunca en çok konuşulan işbirlikleri arasında Pharrell Williams x adidas Originals, Rihanna x Puma ve Kanye West x adidas Originals işbirliklerini sayabiliriz. İyi birer spor ayakkabı kullanıcısıyken tasarımcılığa terfi eden ünlülerin sayısı her geçen gün artıyor. Durum böyle olunca hepimiz sevdiğimiz ünlülerin hangi spor ayakkabıları tercih ettiğini ve onları nasıl kombinlediklerini merak ettik. İşte ünlü isimlerin vazgeçemedikleri spor ayakkabıları.

Gigi Hadid: Son dönemin ünlü stil ikonlarından model Gigi Hadid, gerçek bir sneaker aşığı. Gigi Hadid spordan gece partilerine kadar her yerde spor ayakkabılarıyla görüntüleniyor. Ve spor ayakkabılarıyla yaptığı kombinler gerçekten ilham verici. Her markadan farklı tarzlarda spor ayakkabılar kullansa da adidas Superstar takıntısı olduğu kombinlerinden belli.

gigi-hadid-adidas-superstar

Rihanna: Puma ile yaptığı işbirliği kapsamında son günlerde onu kendi tasarladığı Puma ayakkabılarıyla görmeye çok alıştık. Ama Rihanna’nın spor ayakkabı tutkusunu görebileceğiniz yerlerden biri kesinlikle NBA maçları. En sevdiği spor ayakkabılarıyla katıldığı NBA maçlarını henüz unutmadık.

Justin Timberlake: Klasiklerden vazgeçmeyen ve fazla iddialı tarzları sevmeyen Justin Timberlake’in seçimi tabii ki adidas Stan Smith. Riske girmeden cool görünmek isterseniz kesinlikle bir çift edinmelisiniz.

justin-timberlake-stan-smith

Alexa Chung: Vintage kraliçesi Chung, Superga ile yaptığı iş birliğiyle adından söz ettirmişti. Retro tarzdaki kanvas ayakakbılardan vazgeçemeyen Alexa Chung’ın en sevdiği spor ayakkabılarının başında kuşkusuz Converse‘leri geliyor.

alexa-chung-converse

Karlie Kloss: Ünlü top model markası ne olursa olsun beyaz spor ayakkabılardan vazgeçemiyor. En sevdikleri ise sıkça ayağında gördüğümüz beyaz Superga ayakkabıları. Karlie’yi günün her saatinde beyaz Superga ayakkabılarıyla görebilir ve kombinleriniz için ilham alabilirsiniz.

karlie-superga

David Beckham: Uzun süre adidas ile işbirliği yapan isimlerden olan David Beckham’ı genelde performans ayakkabılarıyla görüyoruz. Ama bizce Beckham’a en çok adidas Gazelle ayakkabılar yakışıyor.

David-Beckham-Gazelle

Olivia Palermo: Yine bir stil ikonuyla devam ediyoruz. Palermo güzel kombin yapmayı iyi bilen ünlülerden. Nike Air Max Thea modelini de kendi tarzına yakıştırmayı çok iyi becermiş.

olivia-palermo-nike-airmax-thea

Uzun Koşuda Sıvı Almak İçin 5 Yol

“Kral” LeBron James