Menu
in

Usain Bolt ile Söyleşi

29 yaşındaki atletin antrenmanlarındaki değişim : “İyi bir seviyede olduğumdan emin olmak için antrenörüm her zamankinden daha fazla bir şekilde beni zorluyor. Normalde sezonun başında yavaşça başlayıp, giderek gelişim sağlarken, bu yıl antrenörüm öncekilerden daha fazla sayıda, daha hızlı ve aralarındaki dinlenmelerin daha kısa olduğu hız antrenmanları ile sezona başlattı. Şimdi daha yaşlı olan vücudumu şaşırtıp, değişime daha hızlı alışmasını istiyor.”

Yaşlanmayla ilgili diyete bağlı … : 4 aydır fast food yememiş olmam beni çıldırtıyor fakat böyle olması daha doğru. Aşçıma rüşvet vermek için çok çaba gösterdim fakat takımım zekice davranmış ve rüşvet kabul etmeye, evde beni her an takip eden, pişirdiği yemekleri yediğimden emin olan ve almayı unutmamam için vitamin ve takviye edici gıdaları önüme koyan bir şef almışlar.

“Sert likör, rom ve o tür şeylerden de uzak duruyorum ama hala Guiness veya bir iki Heineken birası içiyorum. Birşeyler içebilmem gerekiyor, öyle değil mi?”

Kariyerinin kalanında : “Ağustos’ta Beijing’de Dünya Şampiyonası’nı ve sonraki yıl Rio Olimpiyatları’nı kazandım. Bunların ardından emekli olmak istedim fakat sponsorlarım bir yıl daha devam etmemi istediler, böylece 2017’deki Londra Dünya Şampiyonası’na gidip, sonrasında emekliye ayrılabileceğim.

O zaman için planım Beijing’de 3 altın alıp, Rio’da ve sadece 100 metre koşacağı için Londra’da da 3’er altınla birleştirerek 3 yerde 3’lü altını elde etme planım var. Kısa mesafede devam eden bir galibiyeti hedefliyorum.”

Doping kullandıkları gerekçesiyle yarışlara alınmayan Tyson Gay ve Justin Gatlin gibi koşucuların karşısında : “Bununla ilgili olarak stres olmak istemiyorum. Yerine geçtiğinde onların bunu yaptığını biliyorsun fakat başka kimlerin yaptığını veya yapabileceğini bilmiyorsun. Temiz olsun veya olmasın, her daim rakiplerimi yenmeyi istediğimden, bu durum bana fazladan motivasyon sağlamıyor.

Yorum Yazın

Exit mobile version