Menu
in ,

Usain Bolt’un Hayatı: Ben Bolt

Belgesel, 9 olimpiyat altın madalyası olan Jamaikalı sporcunun pist dışındaki yaşamından kesitler veriyor. 30 yaşındaki Usain Bolt‘un küçüklük yıllarından görüntüler, aile bireyleri ve antrenörlerinin görüşleri belgeseli bir hayli çekici kılıyor.

Prodüksiyon ekibi bu belgesel için son üç Olimpiyat, Pekin, Londra ve Rio‘da bu büyük atleti takip etmiş. Bolt’un yarışlar öncesi nasıl bir ruh haline büründüğü oldukça özel çekimlerle anlatışmış.

İnsanlar benim için Usain için ne kadar kolay yarış oldu, Usain ne kadar stressiz kazandı diye düşünüyor. İşin aslınının ne olduğunu göstermek istedik. Herkes nereden nerelere geldiğimi görecek bu belgeselde. Belgeseli izlerken sanki hayatımı, o duyguları yeniden yaşadım. Çıkan işten gurur duyuyorum çünkü kendimi ölümsüz gibi hissettim.

Bolt gelecek yıl bırakıyor

Belgeselde gelecek yıl Londra’da düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası’nda Bolt’un atletik kariyerini bitirip bitirmeyeceği konusuna da değinilmiş. Bolt kariyeri sonrası spordan kopmayacağını ve daha çok hayır işlerinde boy göstereceğini söyledi.

Ünlü sporcular da galadaydı

İngiliz atlet Mo Farah, İngiliz boksör David Haye ve futbolcular Raheem Sterling, Cecs Fabregas, Nacho Monreal de Londra’daki galada belgeseli izledi.

Yorum Yazın

Exit mobile version