in

Voleybol Sahalarının Vazgeçilmezi: Asics Gel-Rocket 10 Indoor

Voleybol Sahalarının Vazgeçilmezi: Asics Gel-Rocket 10 Indoor

Hentbol, basketbol ya da voleybol fark etmeksizin her sporun kendi dinamikleri vardır ve oynanış biçimi büyük ölçüde değişir. Örneğin basketbolda daha çok sıçrama ve zıplama gerçekleşirken hentbolda hız ön plandadır ve daha esnek hareketler yapmanız gerekir. Voleybolda ise ileriye, yana ve geriye doğru pek çok farklı hareket mevcuttur ve basketbolda olduğu gibi çokça zıplama gerçekleşir. Bu nedenle yaralanmaları önlemek için iyi ayakkabılar gereklidir. Voleybol ayakkabıları ayaklarınızı kemer, parmak uçları ve üst kısımdan desteklemeli ve yumuşak hissettirmelidir. Ünlü spor markaları da bu nedenle hemen her spor için özel ayakkabı serileri sunar ve bunlardan biri de Asics Gel-Rocket 10 Indoor modelidir. Koleksiyondaki her ayakkabı oldukça hafif, dayanıklı ve esnek bir yapıya sahiptir. Peki Asics Gel Rocket 10 ayakkabılarını bu kadar özel kılan ne? Ve Voleybol oynarken ne tür ayakkabılara ihtiyacınız var? Gelin voleybol performansınızı etkileyen ayakkabıları ve özelliklerini birlikte inceleyelim.

Voleybolda Ayakkabının Önemi

Voleybol oynarken hücumda zıplar, blok yapar, pas verir ve bazen servis atarsınız. Sonucunda ise her seferinde ayaklarınız tüm vücut ağırlığınızı desteklemek zorunda kalır. Bu nedenle rahat, kaliteli voleybol ayakkabıları bir lüks değil, ihtiyaçtır. Omurganızı ve eklemlerinizi uygun şekilde korumanız çok önemlidir ve bunu doğru yastıklama, yeterli desteği sunan erkek, kadın voleybol ayakkabısı seçerek yapabilirsiniz.

Voleybol salon sporlarından biri olduğu için zemin özellikleri bellidir ve bu nedenle korta uygun ayakkabılar seçilir. Ancak salon dışında da voleybol oynamak mümkündür. Çimde ya da kumda voleybol oynarken farklı tabana sahip ayakkabılara ihtiyaç duyulabilirsiniz. Amaç sadece eğlenmek ise taban desteği ve esneklik sizin için yeterli olabilir. Fakat profesyonel bir voleybol oyuncusu ya da voleybola başlamak istiyorsanız öncelikle iyi bir ayakkabı seçmeniz gerekir. Örneğin Asics Gel-Rocket 10 serisi ideal özelliklerle donatılmış kort ayakkabılarına sahiptir. Tüm Asics Gel Rocket 10 modelleri 9 serisine göre birkaç farklı özellikle voleybol gibi salon sporlarında öne çıkar ve gerekli yastıklamayı, esnekliği ve desteği sağlayabilir.

İyi Bir Voleybol Ayakkabısının Özellikleri 

İyi voleybol ayakkabıları, yeterli yastıklama, darbeye dayanıklılık özelliklerine ve ince bir tabana sahiptir. Ayrıca, ayakkabıların güçlendirilmiş kenarları ve yuvarlak dış tabanları olması hareketlerinizi desteklediği için performansınızı artırabilir. Voleybolda zıplama hareketleri için ayakkabıların hafif olması da önemlidir. Voleybol ayakkabısı kadın, erkek modellerini diğerlerinden ayıran başlıca özellikler ise şunlardır:

  • Voleybolda o kadar çok zıplarsınız ki ayaklarınızın ön kısmı da dahil olmak üzere iyi bir yastıklamaya ihtiyaç duyarsınız, bu nedenle herhangi bir spor ayakkabı bu gereksinimi karşılamaz. 
  • Blok yaptığınızda, ayaklarınızın ön kısmının üzerine inersiniz. Yani sadece topukta ya da kemer kısmında değil önde de sönümlemeye ihtiyacınız vardır. Asics kadın ayakkabı modellerinde bu tür yastıklama özellikleri mevcuttur.
  • Aynı zamanda, ne kadar sönümlemeye ihtiyaç duyduğunuz da konumunuza bağlıdır. Bir hücum oyuncusu olarak örneğin bir liberodan daha fazla sönümlemeye ihtiyacınız olduğu açıktır. Çünkü libero konumu gereği daha az zıplar. Bu nedenle erkek, kadın voleybol ayakkabısı modellerinde yastıklama en önemli özelliklerden biridir. 
  • Bir ayakkabıda yastıklama olup olmadığını kontrol etmek için ayakkabının o kısmında her zaman bir işaret vardır ve görünür durumdadır. Belirtilmemişse veya görünmüyorsa, ayakkabıda yastıklama yoktur.
  • Yanal esneklik ise rahat hareket etmenizi, topu karşılayabilmenizi ve pas vermenizi sağlar.

Asics Gel-Rocket 10 Indoor

Asics uzun yıllardır çeşitli spor branşları için ideal ekipmanlar sağlayan popüler bir markadır. Voleybol da bu sporlardan biridir ve ideal ayakkabılarla tüm voleybol oyuncularını destekler. Gel Rocket serisi başta olmak üzere Asics voleybol ayakkabısı modelleri iz bırakmayan kort ayakkabıları olarak bilinir. Voleybolun yanı sıra squash, badminton, hentbol ve pickleball gibi sporlar için de idealdir. ​​Çünkü Asics voleybol ayakkabısı kadın, erkek kullanıcılara birçok avantaj sağlar. Kemerin ortasında ekstra dengeye ve tabanda farklı noktalarda desteğe sahiptir. En önemli özelliği isminden de anlaşılacağı gibi arka tabandaki jel yastıklama ile şoku absorbe etmesidir. Trusstic sistem ise orta tabanda dengeyi maksimize eder. Üst kısımda yer alan file ayaklarınızın kuru kalması için hava geçişini destekler. Tüm bu özelliklere sahip Asics kadın voleybol ayakkabısı modelleri aynı zamanda gündelik giyim için son derece şık tasarlanmıştır. Siz de voleybol ayakkabılarının tüm avantajlarından yararlanmak ve gerçek performansınız ortaya çıkarmak isterseniz Barçın.com sayesinde Asics başta olmak üzere tüm voleybol ayakkabısı modellerine ulaşabilirsiniz.

Vans Ayakkabılarının Üretim Serüveni

Vans Ayakkabılarının Üretim Serüveni

Doğa Yürüyüşlerinize Eşlik Edecek Salomon Ayakkabılar

Doğa Yürüyüşlerinize Eşlik Edecek Salomon Ayakkabılar