Menu
in

Yogaya Başlamak İçin En İyi Youtube Kanalları

Birçok insan, gündelik hayatın stresinden arınmak için kendine vakit ayıracak alanlar yaratmak ister. Kendinize vakit ayırırken zihinsel ve bedensel aktivitelerle stresten ve kötü enerjilerden arınabilir; ruhsal ve fiziksel yapınızı sürekli olarak daha sağlıklı kılabilirsiniz. Sağlıklı ve keyifli bir vakit geçirmek için hem fiziksel aktiviteyi hem de meditasyonu bir araya getirerek yogaya başlayabilirsiniz. Yogaya başlamak, konuya hâkim olmayan kişiler için çok sayıda soru işaretini bir araya getirse de aslında bir hayli kolaydır. Eğer siz de yoga yaparak daha zinde olmak istiyorsanız ve yoga yapmak için gereğinden fazla vakit ayıramıyorsanız evde yoga yapabilir ve yoga stüdyolarına kayıt olmadan da kendinize dilediğiniz gibi vakit ayırabilirsiniz.

Yoganın Sağlığa Faydaları

Yoga yapmanın insan sağlığı için çok sayıda önemli faydası vardır. Hamile yogası ve çocuk yogası gibi farklı türleri de olan yoga aktivitesi, her türde ve seviyede esnekliğinizi artırırken gün içinde çok daha iyi hissetmenizi sağlar. İşte yoga yapmanın faydaları arasında ön plana çıkanlar:

  • Bağışıklığı güçlendirir: Vücutta biriken stres, bağışıklık sistemi için zararlıdır. Bu durumda hastalıklara karşı daha zayıf olabilirsiniz. Yoga ise vücutta stres birikmesini önleyerek sürekli olarak daha iyi hissetmenizi ve güçlü bir bağışıklığa sahip olmanızı destekler.
  • Vücut gücünü ve dengesini artırır: Düzenli olarak yoga yapmak, bir sporcu gibi güçlü ve dengeli bir vücuda sahip olmanın anahtarlarından biridir. Özellikle yaşı ilerlemiş bireylerin düzenli biçimde yoga yapması, ileri yaşlarda meydana gelebilecek birtakım fiziksel sıkıntıların önüne geçmek için yardımcı olur. Yoga, vücudun daha dengeli, esnek ve güçlü olmasını sağlar.
  • Uyku kalitesini iyileştirir: Yoga yapan insanların genel olarak daha kaliteli bir uyku düzenine sahip olduğu gözlemlenir. Eğer düzenli olarak yoga egzersizleri yaparsanız uykuya daha kolayca dalabilir ve derin uykuda kalış sürenizi iyileştirebilirsiniz.

Evde Yoga Yapılabilir mi?

Birçok insan yoga yapmak istese de gündelik hayatın ve aile yaşamının yoğunluğu arasında bir yoga kursu ya da yoga stüdyosuna gitmeye vakit ayırmak zor olabiliyor. Böyle durumlarda “Evde yoga yapılır mı?” sorusu ön plana çıkıyor. Eğer vakit ve konfor açısından evinizde yoga yapmak istiyorsanız bunu yapmak günümüzün dijital dünyası sayesinde bir hayli mümkün. Evde yogaya başlamak için yalnızca yoga matı gibi çeşitli yoga aksesuarlarına ihtiyacınız var. Eğer evinizde yogaya başlamak istiyorsanız internet üzerindeki pek çok kaynaktan yararlanarak yoga eğitimi alabilirsiniz. Bu anlamda YouTube üzerinden yayınlanan yoga dersleri sayesinde önemli bir adım atabilirsiniz.

Yoga İçin Youtube Kanalları

YouTube üzerinden ücretsiz olarak yoga dersleri yayınlayan pek çok kanal vardır. Siz de erkek ve kadın egzersiz ürünlerini temin ettikten sonra videoları izleyerek çalışmaya başlayabilirsiniz. YouTube üzerinden kolaylıkla yoga öğrenebilmek için takip edebileceğiniz kanallar arasında ön plana çıkanlar:

Çetin Çetintaş: Eğitmen Çetin Çetintaş yoga üzerine çok sayıda egzersiz videosu ile YouTube’da yoğun ilgi görüyor. Çetin Çetintaş YouTube kanalına abone olarak farklı seviyeler için yoga derslerini ve egzersiz videolarını düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Elvin ile Yoga: YouTube’daki en popüler yoga kanallarından biri olarak hem farklı türlerde hem de farklı seviyelerde yoga egzersizleri bulabileceğiniz Elvin ile Yoga kanalına abone olabilirsiniz.

Özge Küçükkaya: Yoga eğitmeni Özge Küçükkaya’nın farklı seviye, süre ve türlerdeki yoga egzersizlerini; meditasyon ve nefes derslerini takip etmek için YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Ayse Yoga Dynamics: Yoga eğitmeni Ayşe Kaya tarafından hazırlanan ders ve egzersiz videolarını takip ederek farklı seviyelerdeki çeşitli egzersiz videolarına kolaylıkla erişebilirsiniz.

Eğer yogaya başlamak istiyorsanız yoga kıyafet ve aksesuarlarını temin etmenizde yarar var. Siz de egzersiz ürünlerinin yanı sıra suluk gibi çeşitli spor aksesuarlarını temin etmek için Barcin.com internet sitesini veya size en yakın Barçın mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version