in

Yürüyüş Yaparken Dinleyebileceğiniz Podcast Önerileri

Geleneksel radyo yayınlarını geride bırakan ve yaşamımıza son teknolojik gelişmelerle birlikte dahil olan podcastler farklı içerikleri ile günlük hayatın vazgeçilmezlerinden. Ünlü simaların ve konusunda uzman kişilerin ses kayıtlarından oluşan podcastler, hem bilgilendirici hem de eğlendirici yönüyle yeni şeyler keşfetmeye ve bilgi dağarcığını geliştirmeye katkı sunar. Son zamanlarda giderek artan podcast yayınları sayesinde farklı ilgi alanlarına uygun kayıtlar bulmak mümkün. İngilizce öğrenmek için podcast içeriklerinden yararlanabileceğiniz gibi kişisel gelişiminize destek olacak yeni kayıtlar da dinleyebilirsiniz. Peki, en çok öne çıkan podcast türleri neler? İşte farklı alanlarda yayına alınan popüler podcast önerileri:

İngilizce Öğrenmek için Podcastler

İngilizcenizi geliştirmek, yabancı dilde yayın yapan kişileri dinlemek ve farklı bakış açıları kazanmak için en iyi İngilizce podcast yayınlarını araştırıyor olabilirsiniz. İster yürüyüş yaparken ister antrenmanda dinleyebileceğiniz İngilizce podcast önerilerinin başında Marathon Training Academy var. Özellikle erkek koşu seanslarınıza katkı sağlayacak bu kayıt serisinde antrenman ve koşu sporu üzerine İngilizce bilgiler edinebilir, aynı zamanda yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.

Bir diğer İngilizce podcast yayını ise Fitness Motivation. Fitness ve spor üzerine kayıtların paylaşıldığı podcast serisinde basit düzeyde bir İngilizce kullanılmakta. Ritmik müzikler ve motivasyon cümleleri ile zenginleştirilen kayıtlar sayesinde yürüyüş ve fitness egzersizlerinizi üst noktaya taşıyabilirsiniz.

Mind Pump, kas geliştirmek ve iyi bir vücuda sahip olmak isteyenlerin gözdesi. İngilizce yayın yapılan kanalda fit bir vücuda sahip olmanın sırları çeşitli video egzersizleri ile birlikte sunulur. Siz de egzersiz rutininizi düzenlemek için bu yayınlardan faydalanabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Podcastleri

Tevfik Uyar ve Kaan Öztürk tarafından hazırlanan Açık Bilim, bilimsel gelişmeleri takip edebileceğiniz ve birçok yararlı bilgi öğrenebileceğiniz bir kanal. Bilimsel odaklı çalışmaları merceğine alan yayınlar hayattaki farklı konuları bilim ışığı altında ele alır. Açık hava yürüyüşlerinizde kayıtları dinleyerek zihin açıcı hap bilgiler keşfedebilirsiniz.

Mirgün Cabas ve Can Kaozanoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen İlk Sayfası yayınları popüler yazarların merak edilen detaylarını ele alır. Sesli kitap formatında hazırlanan yayınlar özellikle akşam yürüyüşlerinde dinlemek için ideal. 45 dakika süren yayınların 26 bölümü var.

“Nasıl Olunur?” gazeteci Nilay Örnek tarafından hazırlanan bir podcast serisi. Başarılı bir kariyere sahip ünlü kişilerin başarı basamaklarını nasıl çıktığına odaklanan yayınlarda meslek seçiminin önemine de değinilir. Mehmet Yaşin, Arzu Kaprol ve Levent Erden gibi tanınmış isimlerin yayınlarını bulabileceğiniz kanalı uzun soluklu yürüyüşlerinizde yanınıza suluk ve kulaklığınızı alarak dinleyebilirsiniz.

Eğlenceli Podcastler

Eğer gün içinde sıkıldığınız anlarda enerjinizi geri toplamak ve gününüzü renklendirmek isterseniz İbrahim Selim tarafından hazırlanan Bunu Ben de Yaparım podcast yayınları tam size göre. Gündemdeki konuları esprili bir üslupla ele alan İbrahim Selim, samimi sohbeti ile yüzünüzde anlık gülümsemeler oluşturacak. Yayınları kadın koşu antrenmanlarınızda dinleyerek aktivitenize eğlence katabilirsiniz.

Komedyen Ceyhun Yılmaz tarafından yayına alınan Ceyhun Yılmaz Show gündem konularını komik bir dille ele alan kayıtlardan oluşur. Yayınlarda hem müzik hem de mizah unsurlarını başarılı bir şekilde birleştiren komedyen eğlenceli podcast sevenlerin favorisi.

Can ve Hamit adlı iki arkadaşın sunduğu Hadsiz Rekabet gündemdeki dikkat çekici konuları komedi unsurları ile harmanlayarak dinleyicilere keyifli anlar yaşatır. Ünlülerin hayatından siyasi gündemlere ve ilişkilere kadar birçok konunun ele alındığı sesli kayıtları gülmek istediğiniz zamanlarda, yürüyüş yaparken veya günlük işleriniz sırasında dinleyebilirsiniz.

Siz de koşu veya yürüyüş gibi aktivitelerinizi daha eğlenceli hale getirmek için güncel podcast türlerini hemen keşfedebilirsiniz. Spor sırasında ihtiyacınız olan giyim ürünleri ve ekipmanları Barcin.com üzerinden inceleyerek beğendiğiniz ürünleri güvenli alışveriş imkanıyla satın alabilirsiniz.

Yogaya Başlamak İçin En İyi Youtube Kanalları

Kayak Tatiline Giderken Çantanızda Bulunması Gerekenler